İşletim sistemi ve garanti ilişkisi hakkında

esmerani

Hectopat
Yer
kocaeli
Daha fazla  
Meslek
cep telefonu ve pc tamiri
Merhaba arkadaşlar bilginize dayanarak bişey danışmak istiyorum.
Şimdi garantili ve içinde Windows 7 Home Basic yüklü bir laptopa Windows 7 Ultimate veya windows 8 kurmak pc yi garanti dışı bırakır mı ? Yani işletim sisteminin garantisi ile alakalalı durumu nedir ? Bu konuda kararsız fikirler var.Şimdiden görüşleriniz için teşekkürler.

Özellikle Recep Baltaş ın yorumunu bekliyorum..

Satın aldığın laptop senindir ve istediğin işletim sistemini kurmak da tamamen sana kalmış bir olay. Hiçbir firma başka bir işletim sistemi kurdun diye cihazı garantiden çıkaramaz. Bunu ancak seviyesiz Casper yapar.

Merhaba arkadaşlar bilginize dayanarak bişey danışmak istiyorum.
Şimdi garantili ve içinde Windows 7 Home Basic yüklü bir laptopa Windows 7 Ultimate veya windows 8 kurmak pc yi garanti dışı bırakır mı ? Yani işletim sisteminin garantisi ile alakalalı durumu nedir ? Bu konuda kararsız fikirler var.Şimdiden görüşleriniz için teşekkürler.

Özellikle Recep Baltaş ın yorumunu bekliyorum..

Arkadaşım benim bilgisayarın marka da Casper. Recep abinin dediği sadece caspera has bir özellik. Bana da garanti gider Home Basic kullan diyorlardı ancak öyle bir şey yok. Bir sorundan dolayı garantiye gönderdiğimde bilgisayarda windows 7 ultimate yüklüydü hiç bir sorun çıkmadı. Anlıcan rahatça atabilirsin 7-8 vs hangisini istersen ;)

Satın aldığın laptop senindir ve istediğin işletim sistemini kurmak da tamamen sana kalmış bir olay. Hiçbir firma başka bir işletim sistemi kurdun diye cihazı garantiden çıkaramaz. Bunu ancak seviyesiz Casper yapar.

Cevabın için teşekkür ederim. Bazı yerlerde bu yüzden cihazı garanti dışı bıraktıklarını okudum. Bencede saçma bir olay ama insan tereddütte kalıyor işte...

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı