İşletim sistemi yapma projesi

tcknmx

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Kiev
Daha fazla  
Meslek
Yazılım ve Donanım
Arkadaşlar ben bu sıralar düşündüm de kendi yerli işletim sistemimizi yapalım diyorum. Kodlama konusunda Assembly gibi dillerle alakam yok, buradan gönüllü arkadaşlar ile sanal ortamda birleşip işletim sistemi yapmaya koyulabiliriz. Bu konuda bana yazılım dilini öğretebilecek arkadaşlar da varsa gerçekten çok iyi olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Genç bir arkadaşımızsın sanırım. Linux üzerinde harici bir dağıtım yapmaya başlayarak başla bakalım. Ne güzel söylemesi değil mi, keşke yapması da öyle kolay olsa...

Arkadaşlar ben bu sıralar düşündüm de kendi yerli işletim sistemimizi yapalım diyorum. Kodlama konusunda Assembly gibi dillerle alakam yok, buradan gönüllü arkadaşlar ile sanal ortamda birleşip işletim sistemi yapmaya koyulabiliriz. Bu konuda bana yazılım dilini öğretebilecek arkadaşlar da varsa gerçekten çok iyi olur.

Ben varım tasarımcı benim ama. D tasarım fikri 3 işletim sisteminin birleşimi Windows + macOS + Linux birleşimi bir arayüz olursa iyi olur bence logosunu birleştirmeyiz merak etme :D

Tasarımı hemen çiziyorum

İşletim sistemini hayalim olan foxyos gibi düşünürsek bitiyooo :D

Selam ben arayüz yaparım diyen bitti umarım iyi olmuştur yaparsak kullanırız veya değişiriz [ bazı şeyleri internetten aldım acelem vardı :D )

Dosya Ekleri

• FoxyOS 1.0v DEMO ARAYÜZ.png
    FoxyOS 1.0v DEMO ARAYÜZ.png
    21,7 KB · Görüntüleme: 26
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı