İşletim sistemi yüklü SSD'yi biçimlendirme

socrat

Kilopat
Merhaba arkadaşlar.
Ben laptopumun içinde ki işletim sistemi olan SSD'yi çıkardım ve bu SSD'yi formatlayıp PC'mde sadece depolama alanı olarak kullanmak istiyorum. Ancak nasıl bir yol izlemem gerektiğini bilmiyorum. SSD'yi harici olarak bağlayıp format attıktan sonra mı PC'ye bağlamalıyım yoksa direk bağlayıp o şekilde mi format atmalıyım? En kolay ve sorunsuz olan yolu adım adım anlatacak tecrübeli arkadaşların yardımını rica ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar.
Ben laptopumun içinde ki işletim sistemi olan SSD'yi çıkardım ve bu SSD'yi formatlayıp PC'mde sadece depolama alanı olarak kullanmak istiyorum. Ancak nasıl bir yol izlemem gerektiğini bilmiyorum. SSD'yi harici olarak bağlayıp format attıktan sonra mı PC'ye bağlamalıyım yoksa direk bağlayıp o şekilde mi format atmalıyım? En kolay ve sorunsuz olan yolu adım adım anlatacak tecrübeli arkadaşların yardımını rica ediyorum.

Yeni diskinizle sistemi kurun. Sonra harici olarak bağlayıp biçimlendirin.

SSD'ye format atacaksan 2. bir diskinin olması lazım. Ona format atıp eskisini biçimlendir.

Arkadaşlar benim PC'de halihazırda Windows 10 yüklü 500GB SSD var. Ben Laptop'tan söktüğüm ve içinde Windows 10 yüklü diğer 500GB SSD'yi sadece depolama alanı olarak kullanmak istiyorum. Bu SSD'yi SATA disk kutusu ile ile PC'ye bağlayıp bu şekilde format atabilir miyim?

2 diske ihtiyaç yok, tek disk ile de yapılabilir. Kurulum esnasında ben öyle yaptım.

Ben Windows kurmayacağım, sadece içinde Windows 10 kurulu olan ikinci SSD'yi yeni alınmış gibi bir hale getirip depolama alanı olarak kullanmak istiyorum.
Bilgisayara takın ve Başlangıç- Sağ tık- Disk Yönetimi, orada taktığınız SSDyi görürsünüz ona bir harf atayın ve biçimlendirin.

Yeni konular

Geri
Yukarı