İşletim Sistemini SSD'den HDD'ye Aktarma

MY UYGAR

Hectopat
Daha fazla  
Windows 10 kullanıcısıyım. 1 TB'lik HDD ve 256 GB'lik bir SSD'e sahibim. Windows SSD'e kurulu fakat şu an SSD'mde çok az yer var. Az da olsa yer açmak için HDD'e kurmak istiyorum. Sizce bu mantıklı bir hamle mi yoksa bilgisayarı yavaşlatır mı? Yanıtlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşletim sistemi yerine sürekli oynamadığınız oyunları ve dizi/filmlerinizi (SSD'de işletim sistemi haricinde ne varsa) HDD'ye aktarabilirsiniz bu daha mantıklı olur. İşletim sistemi SSD'de kalmalı.

Windows 10 kullanıcısıyım. 1 TB'lik HDD ve 256 GB'lik bir SSD'e sahibim. Windows SSD'e kurulu fakat şu an SSD'mde çok az yer var. Az da olsa yer açmak için HDD'e kurmak istiyorum. Sizce bu mantıklı bir hamle mi yoksa bilgisayarı yavaşlatır mı? Yanıtlarınızı bekliyorum.
Sistemin SSD olması daha mantıklı, HDD'de olursa sistem daha yavaş olur. HDD'nizin ön belleği kaç MB ?

Hiç gerek yok. Aşırı şekilde kullanmadığınız programları sistem SSD'de yüklü olsada HDD'ye kurabilirsiniz.

Örnek verecek olursak hergün mutlaka 1 kere girdiğiniz oyunu SSD'ye, haftada 1 kez girdiğiniz oyunu HDD'ye kurun. Bu kombinasyonu oyun için yaptım ama programlar içinde yapabilirsiniz.

Tavsiyem 500/512 GB'lık bir SSD alabilirsiniz.

Mesajlarınız için teşekkürler. Anlaşılan o ki sistemin SSD'de durması daha iyi. Peki SSD'de kurulu olan programları nasıl öğrenebilirim ?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı