İşletim Sistemini Yeni Diske Taşımak

Yiğit350

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar 1 TB WD BLUE HDD aldım. Eski diskim 320GB'lik 5400RPM eski bir Seagate disk.
Ben bu yeni aldığım diski Acronis yazılımıyla klonlama yaptım ama işletim sistemim eski diskimden açılıyor. Nasıl yenisinden açacağım?

masaüst.png
diskk.png

Son düzenleyen: Moderatör:
@Yiğit350 eğer eski sisteminizdeki bütün dosyaları ve Windows 7 dosyalarını yeni diske kopyaladıysanız, bilgisayarım < yönet < disk yönetimine gidiniz ardından o ekranda eski 320 GB kapasiteli diskinizin her iki bölümünün de harflerini değiştirin (E,G vb.) , sonra da yeni diskinize (C:) diski olarak sürücü harfi atayın. İşe yaramaz ise 320'lik diski söküp sistemi o şekilde açmayı deneyin ardından tekrar bağlarsınız bilgisayarınıza. Bu da olmadı eski diskinizi disk yönetiminden biçimlendirin.

Unutmadan Windows 10 1709'a güncellerseniz daha iyi performans alabilirsiniz sisteminiz çok çok eski değil ise.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı