İşletim sistemini yükseltmek

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Windows_XP

Hectopat
Yer
Türkiye
Merhabalar, Windows XP kullanıyorum ve yükseltsem mi işletim sistemini, bilemedim. Yükseltsem de W10 ve W8.1'i sevmiyorum. Başka işletim sistemleri önerebilir misiniz? Ancak W7 hiçbirini beğenmezsem, belki olabilir. Söylemeyin, beta işletim sistemleri olabilir longhorn gibi. İlk önce geçmem gerekiyor mu? Onu söyleyin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kesinlikle geçin, önerim Windows 7 Starter veya Home Basic.

Hiç Linux kullanmadıysan Ubuntu, Zorin OS gibi daha basit Linux dağıtımları var.

Win 8.1'e yükseltmeni tavsiye ederim çünkü bilgisayarın Win 10 kaldırmaz yüksek ihtimalle. Win 7'ye yükseltme çünkü Microsoft artık Win 7'ye desteğini bıraktı. Diğer işletim sistemlerine de bence hiç bulaşma Windows'tan şaşma.

Bence geçmelisiniz, Linux Mint kullanabilirsiniz, ya da Puppy Linux gibi hafif Linux işletim sistemleri, Longhorn'a hiç bulaşmayın derim. İllaki Windows kullanacaksanız, Vista ya da 7 kullanın.

Linux'ta Driver sıkıntısı var hepsinde.

O zaman tavsiyem Vista ya da 7'ye geçmeniz, Longhorn çok sıkıntılı fakat XP'ye olan Driver'lar ona olabiliyor, ama sorun yaşamamak için Vista ve 7 tercihiniz olsun.

Vista'yı tercih edeceğim.

O zaman tavsiyem Vista ya da 7'ye geçmeniz, Longhorn çok sıkıntılı fakat XP'ye olan Driver'lar ona olabiliyor, ama sorun yaşamamak için Vista ve 7 tercihiniz olsun.

Vista'ya geçtim. Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. Konu kilitlenebilir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı