İşletme bölümü nasıldır?

Hocam o peki ya ben şu an zaten İngilizce biliyorum, ben işletme okurken yanına bir İspanyolca Fransızca veya Almanca bu dillerden birini eklesem ve yazılımda bilsem çukurova işletmeyi bitirince gene mi işiz mi kalırım? Ben kendimi geliştirmeyi seviyorum biraz çünkü, fikrinizi merak ettim

O kadar dili iyi seviyede bilirsen işsiz kalman gibi bir şey söz konusu olamaz. Yazılıma gerek bile yok.

Size açıkca sorayım o zaman şu an zaten İngilizce var yanına bir yabancı dil eklesem Fransızca veya Almanca gibi ve kendimi geliştirirsem sertifikalarla kurslarla falan, çukurova üniversite işletmenin hocalarına baktım 16 prof hocada varmış eğitim kaliteside iyi duruyor bunları yaparsam 4 sene dolu dolu geçerse çukurova üniversite işletmeden mezun olursam iş bulur muyum iyi yerlerde amacım yurtdışınca çalışmak çünkü açıkca yazın hocam çekinmeden?
Gerçekten 4 seneyi bahsettiğiniz gibi dolu dolu geçirirseniz tabii ki bulursunuz. Birkaç yılınızı Türkiye'de geçirdikten sonra gidersiniz. Mesela Almanya mavi kart olayı.

Ekstra bir öneri olarak Çince öğrenmenizi tavsiye ederim. Pazar batıdan doğuya kayıyor ve Çince çok değerli bir dil olacak ilerleyen zamanlarda. Zor evet ama birkaç yıl sonra deli paralar dönecek gibi. Şu an bile çok deli paralar dönüyor.

Gerçekten 4 seneyi bahsettiğiniz gibi dolu dolu geçirirseniz tabii ki bulursunuz. Birkaç yılınızı Türkiye'de geçirdikten sonra gidersiniz. Mesela Almanya mavi kart olayı.

Ekstra bir öneri olarak Çince öğrenmenizi tavsiye ederim. Pazar batıdan doğuya kayıyor ve Çince çok değerli bir dil olacak ilerleyen zamanlarda. Zor evet ama birkaç yıl sonra deli paralar dönecek gibi. Şu an bile çok deli paralar dönüyor.
thank you

Son düzenleme:
Zaten İngilizcem var dediğim gibi Fransızca veya Almanca öğrensem yeterli bir de iyi bir üniversite hayatı yeterli o zaman hocam

İşletmeyi boş ver, uluslararası ticaret gibi bir bölüm okuman lazım.

Hocam o peki ya ben şu an zaten İngilizce biliyorum, ben işletme okurken yanına bir İspanyolca Fransızca veya Almanca bu dillerden birini eklesem ve yazılımda bilsem çukurova işletmeyi bitirince gene mi işiz mi kalırım? Ben kendimi geliştirmeyi seviyorum biraz çünkü, fikrinizi merak ettim
İkinci dil öğrenmektense Python ile data işlemeyi öğrenip Stata ve R gibi programları kullanmayı öğrenmeni tavsiye ederim. Şu an ekmek data science ve machine learningde. İşletme bölümü hakkında ayrıntılı bilgim yok ama bu saydıklarıma uzak bir bölüm değildir diye tahmin ediyorum. Bu sayede kendini milyonlarca dümdüz mezun kişiden ayırabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı