İşletme okumak için Hacettepe-İstanbul-Marmara üçlüsünden hangisi seçilmeli?

Mesleğiniz ne hocam?
Özel bir şirkette Dış Ticaret Müdürüyüm yaş 25 bu arada gerisini sen düşün.

Hacettepenin yurt dışı imkanı çok yok diye biliyorum, bir de çok kalabalık hacettepe. Ben de şahsen Marmara ing işletme veya iktisat yazmakla mezuna kalmak arasındayım

Yanlış biliyorsun bu saydığın üniversiteler içinde yurt dışı imkanı en fazla olan üniversite Hacettepe, üstelik İİBF Fakültesine çokça kontenjan açılıyor. Erasmus yapmak vs çok kolay. Bölüm İngilizce olduğu için yurt dışında iş bulmakta oldukça kolay.

Netleriniz ne hocam tahmini?
Hocam TYT 80, AYT'yi korkudan sayamadım ama 45-50 arası gelir muhtemelen.

Yanlış biliyorsun bu saydığın üniversiteler içinde yurt dışı imkanı en fazla olan üniversite Hacettepe, üstelik İİBF Fakültesine çokça kontenjan açılıyor. Erasmus yapmak vs çok kolay. Bölüm İngilizce olduğu için yurt dışında iş bulmakta oldukça kolay.
Abi doğru söyle lütfen bak ona göre tercih yapacağım, eminsin değil mi?

Hocam merhabalar, 32k sıralama yaptım ama iktisat fakülteleri arasında çok kararsız kaldım. Sizce Hacettepe diğerlerinden daha mı iyi ? İstanbul'da oturuyorum fakat biraz aileden de uzak kalmak istiyorum. Tabi en önemlisi eğitim kalitesi ve sağladığı imkanlar.

Hocam merhabalar, 32k sıralama yaptım ama iktisat fakülteleri arasında çok kararsız kaldım. Sizce Hacettepe diğerlerinden daha mı iyi ? İstanbul'da oturuyorum fakat biraz aileden de uzak kalmak istiyorum. Tabi en önemlisi eğitim kalitesi ve sağladığı imkanlar.
Hacettepe eğitim kalitesi ve hoca kalitesi olarak kesinlikle çok iyidir. Kampüsü güzeldir. Ankara öğrenciyi üzmez

@alperen5526 hocam sizce ingilizce işletme mi türkçe ybs mi? İşletme daha çok ilgimi çekiyor ama ybsnin önü açık diyen sayısı da çok.
YBS hakkında bir bilgim yok ama arkadaşlara sorabilirim, yanlış bilgi vermiş olmayayım.

25 yaşında müdür olan görmedik hiç. I yüzden bana gerçekçi gelmedi.
Yazarsanız LinkedIn profilimi paylaşabilirim.

Yaptığım ortalama netler ile bu 3 üniversiteye Türkçe İşletme bölümüne girebiliyorum. Sizce bu 3 üniversite arasında bir sıralama veya seçim yapacak olsanız hangisini tercih ederdiniz? Özel ortalama üniversitelerde İngilizce İşletme daha mantıklı mı seçenek olur bu 3 üniversite arasında? Fikirlerinizi bekliyorum.
Hacettepe Türkiyenin En iyisi

Yeni konular

Geri
Yukarı