İşletme veya uluslararası ilişkiler okunur mu?

Berooooo

Decapat
Daha fazla  
Herkese merhaba, öncelikle 10. sınıf öğrencisiyim ve EA seçmeye karar verdim ve hedefim ilk 10k ya girmek başlıkta belirttiğim gibi işletme veya uluslararası ilişkiler okunur mu? Sizce iş bulunabilir mi? Çok fazla mezunu olan bölümler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu sorunun bir cevabı yok. Büyükelçi de olabilirsin bölümden iş bulamayıp asgari ücrete de çalışabilirsin. Bu senin çalışmana iş bitiriciliğine çevrene imkanlarına şansına bağlı.

Bu sorunun bir cevabı yok. Büyükelçi de olabilirsin bölümden iş bulamayıp asgari ücrete de çalışabilirsin. Bu senin çalışmana iş bitiriciliğine çevrene imkanlarına şansına bağlı.
Hocam bu nu bende biliyorum fakat diğer bölümlere kıyasla demiştim.

Hocam mesela sayısal veya diğer bölümlere göre devlette çalışma olasılığı daha az sanırsam ama örneğin Boğaziçi işletme kazanıp boş bir şekilde geçirmessem iş bulmak kolay olmaz mı?

Hocam bu nu ben de biliyorum fakat diğer bölümlere kıyasla demiştim

Hocam mesela sayısal veya diğer bölümlere göre devlette çalışma olasılığı daha az sanırsam ama örneğin boğaz içi işletme kazanıp boş bir şekilde geçirmessem iş bulmak kolay olmaz mı?

Olabilir tabii ki. Mühendislik okuyup iş bulamadığı için polislik yapan adamlar bile varken sayısalcılar daha rahat iş bulabiliyor demek de pek mümkün değil. Her grubun işsiz kesimi mutlaka oluyor.

İşletmeden iş bulmanız daha kolay. Uluslararası İlişkiler sadece teoriler öğretip sizi ortada bırakır. İşletmede en azından şirketlerin mantığı öğretiliyor. Ben ikisini de önermem şahsen.

Peki ne önerirsiniz hocam?

Peki ne önerirsiniz hocam?

EA bölümlerinden pek bir şey öneremem. Yurt dışına gidip çalışmak için dil öğrenip lojistik ile ilgili bir bölüm ya da rehberlik öğretmeni olmak için psikolojik danışmanlık okumak hariç. Zaman biraz daha uçak ve gemi konularında ilerleme zamanı.

EA bölümlerinden pek bir şey öneremem. Yurt dışına gidip çalışmak için dil öğrenip lojistik ile ilgili bir bölüm ya da rehberlik öğretmeni olmak için psikolojik danışmanlık okumak hariç. Zaman biraz daha uçak ve gemi konularında ilerleme zamanı.

Hocam haklısınız fakat sayısal derslere olan ilgim ve başarı düzeyim diğer derslere göre daha az hani sayısal seçsem zorlanır mıyım? Lisem gayet iyi bir lise hatta ilimde 3. Bu konuda biraz kararsızım.

Bence iktisat daha iyi olur çünkü gündelik hayatta da işine yarar diye düşünüyorum.

Hocam ilgim o yönde zaten. Okulda meslek belirleme testi tarzı testler yapıyorlar. Sürekli işletme, iktisat ve uluslararası ilişkiler çıkıyor. İlgim de o yönlerde ama dediğim gibi iş bulma sıkıntısı vs. olur mu diye endişeliyim.

Bence iktisat daha iyi olur çünkü gündelik hayatta da işine yarar diye düşünüyorum.

Sayısal okumak istesem uçak mühendisliği olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı