İşletmenin çizim programı nereden bulunabilir?

GGWP

Hectopat
Çalıştığım işletmede CNC makinesi var. Ben bakıyorum çizim yaparlerken öğrenmeye karar verdim. Bunu evde kendim boş vakitlerinde kurcalayarak oğrenirim. Sadece bu programı nasıl indirebilirim onu bilmiyorum. İnternette arattigimda çıkmıyor sanırım ücretli veya özel bir yazılım. Acaba fabrikadaki bilgisayara flash takıp atsam kendi bilgisayarımda çalıştırabilir miyim? Veya bu tarz halka açik program başka var mı muadil olarak oğrenme yapabileceğim. Ustalar bu işi hemen oğretmiyor dolayısıyla kendim oğrenmeye başlamak istiyorum.

İcam 2D v1.5
Sheetcam tng v7.1.20

Programlar kurulu olarak atıldıklarında genellikle çalışmazlar, zira sistemin farklı yerlerinde dosyaları mevcuttur yani sizin kurulum dosyasına sahip olmanız lazım. Ek olarak bu tarz CNC yazılımları genellikle USB şeklinde bir güvenlik anahtarı daha doğrusu lisans ile gelir ve bu da genellikle ofiste ortak bir sunucuya bağlanır. Yani Setup'ı bulup kursanız dahi program çalışmaz, Crack'te olmuyor genellikle.

Aklımdaki bütün ihtimaller, olası çözümler boşa çıkıyor o zaman sorularımı cevapladığınız için çok teşekkür ederim. Acaba bu yazdığım programlara benzer çizim yapmayı öğrenebileceğim program biliyor musunuz? Auto CAD falan yazıyor araştırdığımda ama birbirinden çok farklı sanırım.

Aklımdaki bütün ihtimaller, olası çözümler boşa çıkıyor o zaman sorularımı cevapladığınız için çok teşekkür ederim. Acaba bu yazdığım programlara benzer çizim yapmayı öğrenebileceğim program biliyor musunuz? Auto CAD falan yazıyor araştırdığımda ama birbirinden çok farklı sanırım.
CNC programları genelde makinelerin ortak özelliklerine göre gidiyor, bıçak değişme döngüsü gibi, ancak ACAD gibi 35 yıllık bir programı öğrendiğinde üretim programlarının çoğunluğun kullandığı komutları veya mantıklarını öğrenirsin.

Geri
Yukarı