İsmailağa Cemaati müridinin 6 yaşındaki kızla evlenip cinsel istismarda bulunduğu tespit edildi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Nerede yazıyor, kaynağı ne?

Mâide Suresi - 48 . Ayet Tefsiri
(Resulüm!) Sana da kendisinden önceki kitapları tasdik edici ve onları denetleyici olarak bu kitabı hak ile indirdik. Artık aralarında Allah’ın indirdiği ile hükmet. Sana gelen bu gerçeği bırakıp da onların isteklerine uyma. Her birinize bir şeriat ve bir yol yöntem verdik. Allah dileseydi sizi tek bir ümmet yapardı. Fakat size verdikleriyle sizi denemek istedi. Öyleyse hayırlı işlerde birbirinizle yarışın. Hepinizin dönüşü Allah’adır. Allah size hakkında ayrılığa düştüğünüz şeyleri haber verecektir.

Alakası yok şeriatla beraber reşit de olması gerekli yaş 18.

Kendi dininizi bilmiyorsunuz. Yazık halinize.

1670609216300.png

Bakarken bile midem bulandı. İslam rezil bir dindir. Nokta.

Mâide Suresi - 48 . Ayet Tefsiri
(Resulüm!) Sana da kendisinden önceki kitapları tasdik edici ve onları denetleyici olarak bu kitabı hak ile indirdik. Artık aralarında Allah’ın indirdiği ile hükmet. Sana gelen bu gerçeği bırakıp da onların isteklerine uyma. Her birinize bir şeriat ve bir yol yöntem verdik. Allah dileseydi sizi tek bir ümmet yapardı. Fakat size verdikleriyle sizi denemek istedi. Öyleyse hayırlı işlerde birbirinizle yarışın. Hepinizin dönüşü Allah’adır. Allah size hakkında ayrılığa düştüğünüz şeyleri haber verecektir.

Tekrar soruyorum; kızların 9, erkeklerin 12 yaşında evlendirileceği nerede yazıyor, bana kaynak göster.

Ben ona bir şey diyemem. Ama tarikatların kapatılması gerektiğini düşünüyorum.

Ben tarikatların içinde büyüdüm şu an ateistim. Olayın tarikatla alakası yok. Olayı tarikata yükleyerek dini kurtarma çabasındalar şu an.

Tekrar soruyorum; kızların 9, erkeklerin 12 yaşında evlendirileceği nerede yazıyor, bana kaynak göster.

Şeriat kurallarınca İslam'da 18 yaş altında evlilik yasak değildir. Osmanlılar, 1917’de çıkardıkları Hukuk-ı Aile Kararnamesi’nde erkeklerin 12, kızların da 9 yaşını bitirmiş olmaları şartını getirmişlerdir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı