İsmailağa Cemaati müridinin 6 yaşındaki kızla evlenip cinsel istismarda bulunduğu tespit edildi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu cemaatler hep sapık galiba.
Çoğu öyle. Benim zamanında bulunduğum bir cemaatte banka açıp milletin parasını ödemeyip mağdur etmişlerdi. İşin hesabını kimse sormadı. Doğru düzgün cemaat var mı hiç bilmiyorum. Ben müslüman olarak cemaat işlerine pek girmem. Dinlediğim bir cemaat hocası var ama hiç içlerine karışmadım. Ne olacağı belli olmuyor melek yüzlü adam diyorsun sonra adı başka şeylere karışıyor.

Daha yeni Şarkıcı Gülşen'i imam hatip meselesi yüzünden linç edenler şu konuda tek kelime laf etmiyorlar.

yazıklar olsun hepsine!
Hocam siyasal islamcı mağduriyeti diye birşey var. Gülşen o sözleri aylar öncesinden söylemişti. Demek ki o aralar birşey yaşandı ki gündemi oraya çekmeye çalıştılar.

Son düzenleme:
Cemaat ne, tarikat ne? Islam'da ikisinin de yeri yok. Hangi akla hizmet olarak hâlâ hayatımızın bir parçası bunlar? Bu soruları sorun kendinize.

Buna rağmen bu oluşumları barındıranlar, varlıklarının iyi işlere vesile olabileceğini düşünenler ve dolayısıyla bu yapıların tamamen kapatılmaması gerektiğini savunanlar insan mı? Biz bu varlıklarla aynı havayı mı soluyoruz? Allahları varsa da önce bunların belasını versin. Yaratık sürüleri.

Hayır var. Bırakın bu ılımlı İslamcılığı artık. Din diye diye her türlü işi yapacaklar ama ben dine bağlamayacağım öyle mi? Üstüne bunlara sorsak ahlaksız olanlar ateistler, ahlaksız olan LGBT'ciler. Toplum ahlakını korumak için LGBT'ye karşıymışlar. Bu mu toplum ahlak anlayışları? Evet bu işte.

İslam'a göre evlilik yaşı buluğ çağıdır. Kız çocukları buluğ çağına 10-12 yaşlarına girerler. İslam ülkelerine baktığımız zaman da 10-12 yaşında çocukların evlendirilmesi gayet doğal bir şey.

Her tarikat veya benzeri oluşum en doğrusu biziz der elbette. Biz yanlış inanıyoruz ama olsun diyecek halleri yok.

Haklı. Tarikatlar, cemaatler ve din okulları kapatılmalı.
Sahibini hatırlamadığım çok güzel bir söz. "Din insanın kişisel meselesidir."

Bu nasıl bir kumpastır akıl alacak iş değil çıkan bir sapığın eğer ki öyle ise tüm cemaati karalamak hangi akla hizmettir. Sapığın cemaati, laiki olmaz sapık sapıktır.

Halbuki düzgün okusan öğreneceksin. O dönemde arabistan da kadınların yaşı ergenliğe girdikten sonra sayılmaya başlar(belki hala öyledir).Yani ergenliğe yeni girmiş bir kadın 1 yaşında kabul edilir. Asılında bahseldilen yaş 10 yaş için 20'dir.

Uydurma o.

Bu nasıl bir kumpastır akıl alacak iş değil çıkan bir sapığın eğer ki öyle ise tüm cemaati karalamak hangi akla hizmettir. Sapığın cemaati, laiki olmaz sapık sapıktır.

Hee kumpas. Bugüne kadar cemaatlerden, kuran kurslarından, imam hatiplerden çıkan bütün sapıklar zaten kumpas.

"Camide içki içildi" yalanını yıllardır bağıra çağıra dile getirenler, emeklinin promosyonu için bile fetva uyduranlar bu pedofili sapıklar için ağzını açamıyor.
Ne korkuymuş arkadaş?...
Yobaz yobazlığını yapar, hukuk devleti ise hukukun gereğini yapar. 18 yaşın altındaki herkes çocuktur. Burada ise anasınıfı çağındaki çocuk cinsel istismara uğruyor. Devlet seyrediyor.
Diyarbakır'daki tecavüzcü ise "çocuk gülümsüyordu, rızası vardı" denilerek serbest bırakılıyor. Eskaza devlete hesap sorması için gelen facialara da göz yumuluyor.

Diyarbakırdaki için; maalesef kanuna göre 14 yada 15'i doldurmuşsa ve rızası varsa, ailede şikayetçi değilse çocuk sayılmıyor. Yani şikayete bağlı suç. Bu yaş aralığı biraz daha fazlaydı seneler önce 16-17 idi sanırım. Ama "A.K. Partisi" döneminde düşürüldü.

Ortada kumpas filan yok. Bir kumpas olsaydı, Diyanet bu olaya el atardı. Hala sessizliğini koruyor. Bu tür oluşumlar Şeriat kurallarınca ibadet yapıyorlar. Şeriat'a göre 9 yaşına girmiş kız ve 12 yaşına giren erkeğin evlenmesine izin var. İslam'da bu konuda herhangi bir yaş belirtmiyor. Ergenliğe girmiş her birey yaş farksızın evlenebilir diyor.

Son düzenleme:
Bu tarz şeyleri dönünce insan Türkiye'den, İslam'dan soğuyorum. Ülkeden kaçmak en iyisi :D

Hocam bir kişiye bakarak bir topluluk karalanmaz dediğiniz doğru. Ama cemaat içi sessizlik işi bozuyor. Açıklama yapsınlar madem. Adamı savunmadan açıklama yapsınlar.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı