ISO dosyası kurtarma

Burbero1

Centipat
Arkadaşlar, indireceğim dosya 25 GB ama inen dosya 21 GB. ISO dosyasına tıkladığımda "disk görüntü dosyası bozuk" hatası alıyorum. Bu ISO dosyasını bir şekilde kurtarabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dosyayı tarayıcıdan indirecekseniz eğer Google Chrome sıkıntılı o konuda. Opera veya Mozilla Firefox gibi tarayıcılarda daha net inecektir.

Büyük ihtimalle dosya eksik inmiş. Tekrar indirmelisiniz. İndirme yöneticisi kullanmanızı öneririm.
Örnek; Internet Download Manager
IDM dosya indirmelerinde parçalama yaparken yanlış birleştirmesinden ötürü problemler çıkabiliyor buna benzer bozulmalar gibi.
Arkadaşlar, indireceğim dosya 25 GB ama inen dosya 21 GB. ISO dosyasına tıkladığımda "disk görüntü dosyası bozuk" hatası alıyorum. Bu ISO dosyasını bir şekilde kurtarabilir miyim?
İndirdikten sonra SHA1 ve SHA256 kontrolü yaptırın, en ufak bozulmadan buradaki metinler tamamen değişecektir.

IDM dosya indirmelerinde parçalama yaparken yanlış birleştirmesinden ötürü problemler çıkabiliyor buna benzer bozulmalar gibi.
Varsayılan azami bağlantı sayısını 1 olarak değiştirmek yanlış birleştirme sorununu çözebilir. Sunucu ,indirmeyi durdurma ve devam ettirme özelliğini destekliyordur umarım.​
1590441450246.png

İndirdikten sonra SHA1 ve SHA256 kontrolü yaptırın, en ufak bozulmadan buradaki metinler tamamen değişecektir.
Şimdi deniyorum ama bu yöntem eksik dosya
Dosyayı kontrol ettirerek tamamını indirmesini, bozuksa onarmasını sağlayabilirsiniz.
Torrent dosyasını silmiştim ancak hata alınca dosyanın olduğu yere tekrar torrent i indirmeye tıkladım kontrol ettikten sonra tüm dosyayı indirmeye başladı. Oyle olunca kapattım. Aslında bunu yaparken alt dosya oluştur seçeneğini kapatmak gerekiyormuş ama tiklanmiyordu.

Geri
Yukarı