İspatlanamayan arızaaya ne yapılabilir?

asliara

Hectopat
Yer
İstanbul
Merhabalar.

Ekranımda; belli bir periyorda ve duruma bağlı olmadığı için, ispatlayamadığım bir sorun var.

Cihaz garantide ve 2 yılı dolacak. 2 kez bu yüzden Casper servisine yolladım ancak donanımda sorun yok diye format atıp geri yolladılar. En son daha geçmiş hafta sonu cihazımı aldım ve akabinde yine oldu.

Ben bu durumda ne yapacağım?

Servise belli kez aynı arızadan giden cihaz ve yenileyen arıza durumunda haklarım olduğunu biliyorum. Ancak burada tespit edilemeyen bir durum var. Ben de çektiğim video dışında bunu gösteremiyorum. Ve onda da virüs girmiş vs diyebilirler. Onlar da donanım testi yaptık ve sorun yok diyorlar.

Benzer bir olay başına gelen var mı ve ne yaptınız?

Merhabalar.

Ekranımda; belli bir periyorda ve duruma bağlı olmadığı için, ispatlayamadığım bir sorun var.

Cihaz garantide ve 2 yılı dolacak. 2 kez bu yüzden Casper servisine yolladım ancak donanımda sorun yok diye format atıp geri yolladılar. En son daha geçmiş hafta sonu cihazımı aldım ve akabinde yine oldu.

Servise belli kez aynı arızadan giden cihaz ve yenileyen arıza durumunda haklarım olduğunu biliyorum. Ancak burada tespit edilemeyen bir durum var. Ben de çektiğim video dışında bunu gösteremiyorum. Ve onda da virüs girmiş vs diyebilirler. Onlar da donanım testi yaptık ve sorun yok diyorlar.

Ekran kartı ve işlemciniz nedir?

Merhabalar.

Videoyu buraya atın. Youtube vs.

Videoyu buraya atın. Youtube vs.
Konumda vardı ancak konuyu açarken gereksiz yere engellediler. Ekliyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ekran kartı ve işlemciniz nedir?
  • Sistemim; Intel Celeron J4005,
  • Ekran kartim, Intel UHD600.

Tamamen yazılımsal bir problem. Ekran kartını güncellemeyi veya Sistemi sıfırlamayı denediniz mi?
Şöyle yapalım; Anydesk programını indirip telefonunuzdan bilgisayara bağlanın aynı bulanıklılık telefonunuzun ekranında da olacak mı?

Konumda vardı ancak konuyu açarken gereksiz yere engellediler. Ekliyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

• Sistemim; Intel Celeron J4005,
  • Ekran kartim, Intel UHD600.

Bu videoyla şu malum şikayet sitesine yazsanız durumu çözerler mi acaba?

Tamamen yazılımsal bir problem. Ekran kartını güncellemeyi veya Sistemi sıfırlamayı denediniz mi?
Defalarca denedim. Kendileri formatlayıp yolladıklarında da durum aynı.

Ayrıca Windows 10 ve 11'de de durum aynı. Ekran kartlarım da hep güncel.
Bu videoyla şu malum şikayet sitesine yazsanız durumu çözerler mi acaba?
Aynı özel şikayet sitesinden bahsediyorsak, Casper markanın dönüş yaptığını göremedim istatistiklerde.
Şöyle yapalım; Anydesk programını indirip telefonunuzdan bilgisayara bağlanın aynı bulanıklılık telefonunuzun ekranında da olacak mı?
Bu sorun belli bir zamanda olmuyor. Bazen ayda bir bazen bir kaç günde bir. Olduğu o an dediğinizi denesem kesin olarak anlaşılır mı?

Bu sorun belli bir zamanda olmuyor. Bazen ayda bir bazen bir kaç günde bir. Olduğu o an dediğinizi denesem kesin olarak anlaşılır mı?
Anlaşılır ki öyleyse yazılım problemi olduğu belli. Gerek yok denemenize. Ekran kartını güncelleyin, olmadı sistemi sıfırlayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı