İsrail halkı: 'Sonumuzun Türkiye Gibi Olmasını İstemiyoruz'

Bir Matmazel

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İzmir
İsrail'de yargı reformu için yapılan protestolar sırasında protestoculardan biri 'Sonumuzun Türkiye Gibi Olmasını İstemiyoruz' şeklinde bir pankart açtı.

Haber linki:

Buraya 1960 yılında İngiliz kadınların yapmış oldukları protestodan bir kare bırakmak istiyorum. Pankartta yazan yazı: 'Biz Türk kadınlarından daha mı değersiziz'.
Yandaki fotoğrafta İsrailli kadın protestocunun pankartı yer alıyor.
IMG_20230328_213114.jpg

Bugün Dünya gündemindeki yerimiz gerçekten içler acısı. Biz Türk kadını olarak sürecin 50-60 yıl içinde bu hale gelmesinde kendi ideallerimizi ve tercihlerimizi sorgulamalıyız.
Siz gençler de bugün bu olanları görmezden gelmeyin. Atatürk Türkiye'sinin ve Atatürk kadınının daima yanında olun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Olayın kadınlarla bağlantısını kurmaya çalışıyorum kurabilen varsa yazarsa sevinirim.

1960 Yılında İngiltere gibi bir ülkenin bizim kadınlarımızın haklarını kıskanması ve bizim kadınlarımızdan daha değersiz hissettikleri bir Türkiye. Günümüz de İsrail gibi bir ülkenin sonumuzun Türkiye gibi olmasını istemiyoruz dedikleri bir Türkiye. Olayın kadınlarla ya da pankartla alakası yok bunlar sadece ne hale geldiğimizi gösteren bir örnek.

1960 Yılında İngiltere gibi bir ülkenin bizim kadınlarımızın haklarını kıskanması ve bizim kadınlarımızdan daha değersiz hissettikleri bir Türkiye. Günümüz de İsrail gibi bir ülkenin sonumuzun Türkiye gibi olmasını istemiyoruz dedikleri bir Türkiye. Olayın kadınlarla ya da pankartla alakası yok bunlar sadece ne hale geldiğimizi gösteren bir örnek.
Olayın bence de kadınlarımızla alakası yok fakat konu sahibinin konuyu ne için kadınlarla bitirdiğini anlayamadım. Siz de anlayamamışsınız. Ne diyeyim, üzülüyor insan. Yazık oldu canım vatanıma.

Olayın bence de kadınlarımızla alakası yok fakat konu sahibinin konuyu ne için kadınlarla bitirdiğini anlayamadım. Siz de anlayamamışsınız. Ne diyeyim, üzülüyor insan. Yazık oldu canım vatanıma.
Anlatmak istediği şey; eskiden bize imrenmeleri, bizim gibi olmak istemeleri fakat şu anki durumda bizden ibret almaları, bizim bulunduğumuz sistem ve mevcut hareketlerden kaçınmaları. Bence doğru yapıyorlar.

Aslında bu durum hükümetle çok alakalı değil biz toplum olarak haklarımızın arkasında durmayı yapamıyoruz nedense. Fransa'da olsa ortalık ayağa kalkacak şeyler hoş karşılanabiliyor veya kimsenin umrunda olmuyor.
Evet Fransa zaten insan haklarının ilk noktası. Keşke kendi hak ve özgürlüklerimizin farkında bir ülke olabilsek. Atatürk bunu bu halka öğretmek istedi fakat biz 100 yıl olmadan aynı yere dönmeyi neredeyse başardık. Maalesef ki o, bu halkı demokrasiden anlayan, özgürlükçü bir halk olarak düşündü ama Türkiye demokrasiyi kavrayabilecek nitelikte bir halka sahip değil.

Senin bir şeyleri algılayabilmen mucize olur zaten. Lütfen benim konularımdan uzak durur musun? Olayı çarpıtma.

Geri
Yukarı