İsrail'e taşınmak mantıklı mı?

reeltirci

Picopat
Daha fazla  
Babam işi nedeniyle sürekli İsrail'e gidip geliyor. Babamla aynı finans şirketinde çalışıyoruz. Şirket İsrail kökenli. Bu nedenle de sürekli babam şirketin uygun gördüğü zamanlarda İsrail'de tel Aviv'de oluyor. Ben ise sadece bu yaz gitmiştim ama çok kötüydü hiç beğenmedim. Ama belki de sadece 1 gün kaldığım için böyle düşünüyor olabilirim. Şimdi ise şöyle bir durum var şirket babama bir teklif sunmuş ulaşım masraflarını şirket karşılayacak ve babam ve ben İsrail'e gideceğiz ve her yıl 9 ay orada kalacağız. Teklifi babam kabul etti bana da sordu gidelim mi ne diyorsun diye. Ben de tamam dedim ama birazcık korkuyorum açıkçası. Şu anda orada savaş ortamı hakim olduğu için ülkemizden uçuş yok o yüzden savaş bittiği zaman gideceğiz. Gittikten sonra ne olacağı belli değil, insanları çok kuralsız davranıyor kuralsız bir hayat hakim. Dinleri farklı her şeyi farklı. Türkiye'de kalsak babam için zor olmuş olacak çünkü sürekli seyahat etmek zorunda kalıyor ve şirket bir yerden sonra ulaşım masrafını karşılamıyor. Sizce İsrail'e gittiğimde alışabilir miyim oraya? İsrail'e gitmiş deneyimi olan birileri vardır umarım forumda.

Son düzenleyen: Moderatör:
İsrail, oraya göre kendi dinlerinin kurallarına göre yönetilen bir ülke. Sadece bu bile sizin orada yaşarken çekeceğiniz sıkıntıları anlamanıza yardımcı olur. Dininiz her ne olursa olsun, Yahudi değilseniz ayrımcılık görürsünüz. Yarın bir olay patladığında bir Yahudi gelir ve evinize konar bir şey diyemezsiniz. İsrail dışarıdan birinin gidip temelli olarak oraya hayatını taşıması için bence çok berbat bir ülke.

Gitme, baban yalnız gitsin olmaz mı?

Çok gördüm kafa kesme videolarından tut rastgele araba tarayanlara kadar. Gideceğiniz yer güvenli olsa da aynı halk, aynı ülke. Ben gitmezdim.

İsrail, oraya göre kendi dinlerinin kurallarına göre yönetilen bir ülke. Sadece bu bile sizin orada yaşarken çekeceğiniz sıkıntıları anlamanıza yardımcı olur. Dininiz her ne olursa olsun, Yahudi değilseniz ayrımcılık görürsünüz. Yarın bir olay patladığında bir Yahudi gelir ve evinize konar bir şey diyemezsiniz. İsrail dışarıdan birinin gidip temelli olarak oraya hayatını taşıması için bence çok berbat bir ülke.

Gitme, baban yalnız gitsin olmaz mı?

Çok gördüm kafa kesme videolarından tut rastgele araba tarayanlara kadar. Gideceğiniz yer güvenli olsa da aynı halk, aynı ülke. Ben gitmezdim.

Otelde kalsak razı olacağım güvende oluruz. ama müstakil evde kalacakmışız o sıkıntı işte sizin de dediğiniz gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı