Azerbaycan'a taşınmak mantıklı mı?

Turkiye'den daha alt seviye bir ülkeye gitmekteki amaç ne?
Alt seviye dediğin ülkeyi biraz daha araştırır mısın?

Bugün 1 Azeri Manatı 3 LİRA!

Alt seviye dediğin ülkeyi biraz daha araştırır mısın?
Bugün 1 Azerbaycan Manatı 3 Lira.
Parası daha değerli olsa ne olacak? Önemli olan alım gücü. Google'dan baktığımda Azerbaycan asgari ücreti için 540 Manat diyor, bu da 1900₺ ediyor. Aynı şekilde 1 Kuveyt Dinarı 19.66₺ olmasına rağmen oranın asgari ücreti de buradan düşük.

Pasaportum hazır ve vize başvurusu yaptım, çıkarsa tek gidiş biletimi alacağım Japonya'ya hazırlıksız olacağım ancak burada kalmaktan daha iyi olacağı kesin. Japonca seviyem 10 üzerinden 3 şu anda ve geliştirmeye çalışıyorum. Azerbeycanı bilmiyorum ancak deneyebilirsin.

Yurt dışına gidip hiç yaşamamışlar için yorum yazmak kolay. Söz konusu neresi olursa olsun, ha Azerbeycan ha Norveç. Azerbeycan kardeş ülke vs ayaklarını geçin. Yaşamaya başladığınızda ne kardeşlik kalıyor ne ülke. Taşınmak ya da başka bir ülkede yaşamak için tek şart para. Paran varsa dilediğin yere gidip yaşamaya başlayabilirsin. Ha param var atlayıp gideyim de olmuyor, ne iş yapacaksın? Hazıra dağ dayanmaz misali öyle ya da böyle bir iş yapmak zorundasın ki bu başka ülkelerde hiç kolay değil. Azerbeycan'a gideceğime Gürcistan'a giderim, oradan yüz kat daha iyi. Tabi bakın yine söylüyorum paranız varsa!

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı