İsrailin Filistin'e zulmü

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Tüm müslüman ülkelere aynı şeyi yapmaya çalışacaklar. Türkiye'yi zaten hiçbir zaman rahat bırakmadılar, sadece Filistin kadar rahat zulüm edemiyorlar. Bugün Yahudi Yasalarını kabul ettiler ve yavaştan tüm Müslüman ülkelerin sonunu getirmeye çalışacaklar.
Kudüs'de sadece Müslümanlar yok hocam Hristiyanlar da var onları da yok sayıyorlar. Niye onları dile getirmiyorsunuz?

@justreo bir ırk hiç mi akıllanmaz sence? Ahmak biri hala ahmaklık yapıyorsa ben mi üzülmeliyim? Mısırlılar da para karşılığı sattılar topraklarını. Onlar bile hatalarının farkında. Bir dönem isyan ettiler şu an sustular oturdular. O toprakların yasal hak sahibi İsrailliler. Kendi yaptıkları hata için ben üzülemem. Ayrıca Osmanlılardan tutun Kurtuluş Savaşı'na kadar her cephede bizi sattılar. Sözde Ermeni soykırımını ilk tanıyan devletler arasındadır Filistin. Bunu da biliyor muydunuz?

Kaç hristiyanı öldürmüşler? Yahudilerin Hristiyanları ortak görüşle dini olarak kandırdığı bir ortamda, kaç hristiyana zarar vermişlerdir?
Yahudiliğe hizmet çok sayıda Hristiyan vardır. Ortak mesih beklediklerine inandıklarından. Clinton kendisini İsrail'e hizmet eden bir Hristiyan olarak tanımlıyordu diye hatırlıyorum

Son düzenleyen: Moderatör:
@justreo bir ırk hiç mi akıllanmaz sence? Ahmak biri hala ahmaklık yapıyorsa ben mi üzülmeliyim? Mısırlılar da para karşılığı sattılar topraklarını. Onlar bile hatalarının farkında. Bir dönem isyan ettiler şu an sustular oturdular. O toprakların yasal hak sahibi İsrailliler. Kendi yaptıkları hata için ben üzülemem. Ayrıca Osmanlılardan tutun Kurtuluş Savaşı'na kadar her cephede bizi sattılar. Sözde Ermeni soykırımını ilk tanıyan devletler arasındadır Filistin. Bunu da biliyor muydunuz?
Bakın siz beni anlamadınız. Ben Filistin'in toprak satmasını bizi satmasını savunmuyorum. Şuan halk geçmişteki atalarının hatalarını çekiyorlar. Ayrıca Filistin Müslüman bir ülkedir, İsrail tüm Müslüman ülkelere uyguladıkları yaptırımları Türkiye'ye de uygulamaya çalışacaktır.

@ProfTech Filistinliler Arap değildir. Başka bir ortamda söylemeyin sakın. Küçük bir tavsiye.
2 turlu cevap verecegim bu soyledigine sen sana uygun olanini sec. ;)
1. cevap.
Evet araplar. Arapca konusuyorlar yuzyillardir.

2.cevap.
Evet olmayabilir. Oyleyse Ruslar da Türk ayni zaman da Çinlilerde.

Daha farkli cevap verirdim ama Araplara karsi saygisizlik olur maalesef. Gerci saygiyi hak etmiyorlar ama..

Oradaki insanların dedeleri toprakları kendileri satmışlar. Filistinliler artık orada bir hak sahibi değil ama insan öldürmek her ne olursa olsun yanlış tabiki.

Zebur ve Tevrat'ta İslamiyet yazar aslında fakat Hz. İsa geldikten sonra bunları daha da reddettiler. Sonuç olarak Yahudilere olan kin ve nefret İslamiyet'e döndü. Bizim elimizden gelen bir şey yok bu konu hakkında. Az çok arapları tanırsanız umrunuzda olmazlar, merak etmeyin o konuda.

Bak güzel kardeşim o topraklarda benim çiftçi, genç Mehmet'in, o bölge halkının düşman ile anlaşma yapmasından dolayı şehit oldu, bana burada istediğim açıklamayı yap ama umurumda değil, kurtuluş yakın iken halkın askerler ile direniş sağlayıp düşmanı yenmek var iken düşman ile anlaşma yapıp satıcı pozisyonu geçenlere adalet böyle özgürlük sağlar, bana acımayana acımam, kıçı kırık 2 Arab'ın yaptığı bu hata onların kendi geleceğini berbat etmeye yeterli olmuştur. Kendini üstün ırk sanan Arab'lara acımıyorum. Bu kadar basit, din modern dünyada sadece bireysellik ifade eder, din zenginlere petrol fakirlere ibadet satar, gidip Kabe'nin dibine otel dikip bunu Kabe manzaralı diye satarsan dini ticaret haline getirirsen kusura bakma iyi düşünceler çoktan öldü.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı