İsrailin Filistin'e zulmü

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Umurumda değil canları cehenneme. Türk düşmanı bir topluluğu neden savunayım beter olsunlar.
Yav az önce İsrail'in yanındayım dedin şimdi Türk düşmanı topluluğun yanında olmam diyorsun hocam. Ben de günahım kadar sevmem Filistinlileri ama orada hem vahşet var, hem de toprağıma göz diken bir ülkenin güçlenmesine izin vermek hainlik olur.

Arapların bu konuda hataları olmuştur fakat şuan hergün insanlar haksız yere öldürülürken bu kadar soğukkanlılık sizce normal mi? Şuan öldürülen insanlar mı topraklarını satanlar ?
İnsan yaşamını korumaya çalışmak doğru olandır, ancak topraklarını satmışlarsa bu noktada yapabileceğimiz bir şey yok. Hak hukuk gözetilerek satın alınmışsa İsrail bu noktada haklıdır.
Ancak özellikle çocukları korumayı esas fikir edinmeliyiz. Filistin`i savunmayı değil. En azından bence böyle olabilir.
Suriyeliler yerine Filistinli çocukları korumayı teklif edebilirim şahsen. İnsan yaşamından ziyade çocuk yaşamını korumamız gerektiğini düşünüyorum. Bir insanı yaka paça tutup pataklayabilirim, ancak onu öldürecek güç bende yok gibi. Her ne kadar evin içinde ``huaa ben kainatın en iyi suikastçısıyım fiyuv vuçi vuça`` diye dolansam da, sınırlarımı kestiremem. Bir çocuk için de, herkes gibi benim de zihinsel yeteneklerim var. Bir çocuğa kızsam da onu hop alaşağı edemem, kardeşim hariç. Kafasını ezerim onun. Kocakafa...

İnsan yaşamını korumaya çalışmak doğru olandır, ancak topraklarını satmışlarsa bu noktada yapabileceğimiz bir şey yok. Hak hukuk gözetilerek satın alınmışsa İsrail bu noktada haklıdır.
Ancak özellikle çocukları korumayı esas fikir edinmeliyiz. Filistin`i savunmayı değil. En azından bence böyle olabilir.
Bende soruyorum, bu herifler tüm toprakları mı sattılar?
Satmadılarsa, neden İsrail zulüm yapıyor, bugün bile 5 şehit var.
Sattılarsa, İsrail gibi devlet bu zulümler için neden bugünleri bekledi?
Filistin'i savunmak derken, Filistin Burada referanstır ayrıca Kudüs Müslümanlar için çok önemlidir. Zulüm yapılan Şehir X olsa, o şehir konuşulur. Arapseverlik ile alakası yok o yüzden.

Eğitimsizlik, geri kalmışlık ve en sonunda taciz tecavüz ederek patlıyorlar.
O da kültür eksikliği, ve hurafelere inandıklarından. Bunu genele yayarsanız bütün müslüman çoğunluklu ülkelerde vardır böyle tiplerden. Mesela bizim ülkede gün geçtikçe ne kadar çok olduklarını görüyoruz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı