ISS değişikliği ve oluşan mağduriyet

Merhaba iyi günler,

Biz halihazırda Türk Telekom abonesiyken NetSpeed’e nakil işlemi başlattık, abonelik evrakları doldurulup imzalandı ve tarafınıza ulaştırıldı. Henüz taşıma işlemi gerçekleşmemişken biz sizi arayıp taşıma işleminin iptal edilmesini istedik( tarafımıza yansıyacağı cayma bedelinden dolayı), müşteri hizmetleri de sistemde talep oluşturup taşıma işleminiz durdurulacak dedi. Sistemde kayıtları mevcut, Ocak ayı içerisinde bu görüşmeler sağlandı.

Devam edecek olursam, birkaç gün içerisinde NetSpeed müşteri hizmetleri bizi arayarak iptal talebi oluşturduğunuz halde taşıma işleminiz gerçekleşti dedi. Bu mağduriyetin Netspeed tarafından kaynaklandığını, iptal talebimizin teknik bir sorun nedeniyle sistemde görüntülenmediğini, bunun akabinde de hanımefendi tarafından; "firmanızın Türk Telekom’a Taşıma talebini iletip, aboneliğin NetSpeed’e geçişi sağlandığı" bilgisi yapıldı. Görüşmenin devamında telefonda ki hanımefendi; faturanız size ulaştıktan sonra bize mail yoluyla iletişim sağlayın, oluşan mağduriyeti gidermek adına cayma bedeli NetSpeed tarafından karşılanacağının bilgisini verdi. Bu bilgiyi veren bize ***** Hanımdı sanırım. Anlattığım tüm bu durum ve görüşmeler kayıt altına alınmış ve sizde bulunmaktadır, arama geçmişine bakıp teyit edebilirsiniz. Bu maili göndermeden önce de müşteri hizmetleri aranmış ve teyit işlemi sağlanmıştır. En kısa zamanda dönüş yapılırsa çok memnun oluruz. Bahsi edilen fatura ekte mevcuttur.

İyi günler dilerim.

Arkadaşlar merhaba olayın uzun hali yukarıda mevcut ama ben özet geçeyim; Türk Telekom'dan Netspeed'e geçiş işlemi sürüyorken biz arayıp taşıma işlemini iptal edin dediğimiz halde taşıma işlemi sağlandı ve cayma bedeli yansıdı bize, olay kısaca bu.

Netspeed'e 5 Şubat tarihinde gönderdiğim maili direkt buraya ekledim, olay aşağı yukarı böyledir. 10 gün geçtikten sonra bana geri dönüş sağlanmayınca tekrardan ben aradım durumu anlattım, yeni bir talep daha oluşturuldu.
Sonrasında aramızda birkaç kez daha konuşma gerçekleşti. İlgili departmana aktarıldı vs. tarzında, en son bugün görüştüğümüzde ise; faturanın içeriğinde cayma bedeli şudur diye yazmadığı için(ultra saçma) biz herhangi bir indirim yapamayız tarzında bir savunmada bulundu muhatabım olan kadın. Sonrasında ben açıklamamı yaptım ve kadın sizi biraz bekleteceğiz hattan ayrılmayın dedikten sonra telefon yüzüme kapandı. Hâlbuki diğer ücretler adı altında bir ücret yansıtılmış bize, faturanın ikinci sayfasında da bu ücretin yararlandığımız kampanya indirim bedeli olduğu açıkça belirtilmiş zaten. Bu ücret cayma bedeli değilse nedir? Olayın başında da zaten okuyacaksınız, bu taşıma işlemi tamamen kendilerinin suçu.

Şimdi bana tekrar dönüş yapılacakmış(!) onu bekliyorum bakalım.

Ekstradan tüketici hakem heyetine başvurmayı ve Şikayetvar'a yazmayı düşünüyorum, bugün yarın hallederim.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20210216-111403.png
    Screenshot_20210216-111403.png
    54 KB · Görüntüleme: 37
Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı