ISS ile görüşülüp girilen sitelerin dökümü alınabilir mi?

PoisoN06

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba dostlarım, 1 ay öncesine kadar yan apartmanda oturan komşumuzun çocuklarının bizim internetimizi izinsiz kullandığını modem arayüzünden öğrendim. Haliyle sonuçta bu arkadaşlar genç ve yasadışı sitelere veya şeylere girip girmediklerini tespit ettirmek istiyorum pek gözüm tutmuyor onları. ISS ile görüşülüp böyle bir döküm alınabiliyor mu acaba (VPN kullanılmış olsa bile)? Kesin olarak bilginiz var ise yardımcı olabilirseniz sevinirim davalık bir olay yok sadece nereye girdiklerini öğrenebilir miyim onu merak ediyorum, teşekkürler :)

Genel olarak ISS ve Operatörler pek bilgi vermeye yanaşmaz her hangi bir mahkeme kararı veya geçerli bir belgeniz yoksa verme rızası varsa bile günümüzden bir portu 5 ayda açan ISSler varken o iş biraz zor. Zaten arkadaşlar küçükse yasadışı (illegal) sitelere girebileceklerini sanmıyorum.

Merhaba dostlarım, 1 ay öncesine kadar yan apartmanda oturan komşumuzun çocuklarının bizim internetimizi izinsiz kullandığını modem arayüzünden öğrendim. Haliyle sonuçta bu arkadaşlar genç ve yasadışı sitelere veya şeylere girip girmediklerini tespit ettirmek istiyorum pek gözüm tutmuyor onları. ISS ile görüşülüp böyle bir döküm alınabiliyor mu acaba (VPN kullanılmış olsa bile)? Kesin olarak bilginiz var ise yardımcı olabilirseniz sevinirim davalık bir olay yok sadece nereye girdiklerini öğrenebilir miyim onu merak ediyorum, teşekkürler :)

Savcılık kararı ile bunu yapabilirsin. ISS'yi ilgilendiren bir durum yok. İzinsiz bir şekilde özel internet hatlarına erişim sağlamanın ciddi cezaları var. Konu yargıya taşınırsa bu bilgilere erişebilirsiniz.
ISS'den bu bilgileri kendi çocuğunuz veya kardeşiniz adına talep edebilirsiniz. Bu şekilde istenirse verme ihtimalleri var ama diğer türlü internetinize birilerinin eriştiğini söylerseniz durum yargıya taşınabilir, internet aboneliğiniz askıya alınabilir.

Girdikleri siteyi görmekten bahsediyor, girecekleri siteleri görmekten bahsetmiyor. Geçmiş zamanda girilen bir sayfayı şimdi bir yazılım ile göremezsiniz ve çoğu modem bu bilgileri hafızasında tutmaz.

Bundan sonrası için firewall kursa en azından firewall kurulumundan sonra girdikleri siteleri göremez mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı