İSS ve paket tavsiyesi

Electrolux

Femtopat
Altyapı değerlerimiz artacağına gittikçe düşüyor. VDSL Türk Telekom kullanıyorum taahhüt bitiyor gelecek ayda bitecek şimdi hangi firmaya geçeyim bilmiyorum. NetSpeed demeyin, bizim arkadaşın 2 aydır interneti yok hala gelmedi, bölgenizde kazı çalışması var diyorlar ama interneti olmayan sadece bu arkadaş var. :D nasıl bir çalışmaysa, kazılar başlamadan 1 ay önceden kesiliyor. TurkNet zaten ayağınla çukura atlamak gibi. Bir sürü ISS çıkmış taahhütsüz öneriniz varsa bekliyorum. GIBIRNet falan çıkmış o nasıl isim öyle, iyi mi? 35 Mbps alabilir miyim bu değerlerle?

1.jpg

dsl.png

Ben Superonline kullanıcısı olarak Superonline tavsiye ederim. Fiyatı pahalı ama hizmeti kaliteli en azından diğerleri gibi iki de bir kopma sorunu yaşamazsın.

Lokasyonla alakalı dostum tüm iss lerden altyapı sorgulat ona gore fikir verelim
Hepsi aynı hızı veriyor, ben XDSL yorumu istiyorum ona göre bir cevap çıkabilir ortaya.
Ben Superonline kullanıcısı olarak Superonline tavsiye ederim. Fiyatı pahalı ama hizmeti kaliteli en azından diğerleri gibi iki de bir kopma sorunu yaşamazsın.
Olsaydı konu açmazdım, sadece bir kaç mahallede ve büyük şehirlerde var.

Önceden kablonet kullanıyordum. İptal ettirdim Comnet'e geçtim. Comnet'de dedikleri gibi düşük ping vs yok. Hikaye. Geçen gün de tam saat 10 gibi internet gitti 2 saat boyunca gidip geldi sürekli. İşim aksadı. Problem değil. Ping dedikleri gibi düşük vs değil: Bende NetSpeed ile GIBIRNET arasında kaldım. Sonra çoğu kişi NetSpeed dedi. Bidahaki ay başı deneyeceğim bakalım.
Altyapı değerlerimiz artacağına gittikçe düşüyor. VDSL Türk Telekom kullanıyorum taahhüt bitiyor gelecek ayda bitecek şimdi hangi firmaya geçeyim bilmiyorum. NetSpeed demeyin, bizim arkadaşın 2 aydır interneti yok hala gelmedi, bölgenizde kazı çalışması var diyorlar ama interneti olmayan sadece bu arkadaş var. :D nasıl bir çalışmaysa, kazılar başlamadan 1 ay önceden kesiliyor. TurkNet zaten ayağınla çukura atlamak gibi. Bir sürü ISS çıkmış taahhütsüz öneriniz varsa bekliyorum. GIBIRNet falan çıkmış o nasıl isim öyle, iyi mi? 35 Mbps alabilir miyim bu değerlerle?

Eki Görüntüle 1192121

Eki Görüntüle 1192122
Balıkesirde Millenicom kullanıyordum yemin ediyorum pingim çoğu oyunda daha düşüktü. İstanbul Comnet'e geçtim kablonetten sonra çok kötü oldu.

Evin önünde dünden beri kazı var, şimdi çıktım baktım böyle telekom rogarı gibi bir şey koymuşlar. üstünde güneşte bırakmayınız yazan mavi 2 ağızlı yapışık boru var. Fiber geldi gibi duruyor ama sıkıntı şurada bizim sokakta apartman yok hepsi bahçeli 2-3 katlı evler. Şimdi herkese özel eve kabin mi gelecek? Seçim geliyor diye 2022'de çektikler. Buna da şükür.
2cfee85b96ed58a1fd72de37f9e08a17.jpeg

Evin önünde dünden beri kazı var, şimdi çıktım baktım böyle telekom rogarı gibi bir şey koymuşlar. üstünde güneşte bırakmayınız yazan, siyah Türk telekom bakır kablosu gibi ama büyük olan mavi 2 ağızlı yapışık boru var. Fiber geldi gibi duruyor ama sıkıntı şurada bizim sokakta apartman yok hepsi bahçeli 2-3 katlı evler. Şimdi herkese özel eve kabin mi gelecek? Seçim geliyor diye 2022'de çektikler. Buna da şükür.Eki Görüntüle 1192148
Kablo çektirmek gerekebilir belki. Eğer her ev mustakil ise ya sokak başına port koyarlar yada her eve birtane port koyma ihtimalleri de var. Bilemedim. Daha önceden orada internet kullandınızmı?

Kablo çektirmek gerekebilir belki. Eğer her ev mustakil ise ya sokak başına port koyarlar yada her eve birtane port koyma ihtimalleri de var. Bilemedim. Daha önceden orada internet kullandınızmı?
15 yıldır İnternet var kullanıyorum sıkıntı yok. Kabinlerde FTTC oldu, 24-32 Mbps kullanıyoruz sıkıntı yok. Önceden kopmalar oluyordu ama şikayetler üzerine onuda 2 sene sonunda zar zor değiştirttim aslında şuan hiçbir şikayetim yok. 30 Mbps bana yeter fazlasıyla fibere gerek görmüyorum. Kopma ve hız düşüklüğü olmadıktan sonra VDSL iş görüyor sorun yok. Sadece GıbırNet nasıldır, başka firma tavsiyesi olan var mıdır diye sormak istedim bunu da ekledim. Millenicom taahhüt istiyor.

15 yıldır İnternet var kullanıyorum sıkıntı yok. Direkten direğe siyah dış telekom kablo ile uzatıp direklerin üstündeki ankastre kutularından evlere dağıtıyorlar. Kabilerde FTTC oldu, 24-32 Mbps kullanıyoruz sıkıntı yok. Önceden kopmalar oluyordu ama şikayetler üzerine onuda 2 sene sonunda zar zor değiştirttim aslında şuan hiçbir şikayetim yok. 30 Mbps bana yeter fazlasıyla fibere gerek görmüyorum. Kopma ve hız düşüklüğü olmadıktan sonra VDSL iş görüyor sorun yok. Sadece GıbırNet nasıldır, başka firma tavsiyesi olan var mıdır diye sormak istedim bunu da ekledim. Millenicom taahhüt istiyor.
Anladım tamamdır. Ben Dediğim gibi GIBIRNET'e geçecektim fakat form da arkadaşlar NetSpeed önerdiler Gıbır yerine. Bu arada Millenicom niye tahhüt istiyor anlamadım. Ben kullanıyorum 100 küsür lira ödüyorum ADSL'e tahhütsüz.

Hocam bütçe varsa Superbox düşünür müsünüz biz kullanıyoruz gayet memnunuz hem taşınabilirliğide avantaj yazın tatile vs... Veya köye giderseniz götürebilirsiniz paketleri biraz pahalı olabilir lakin hızı gayet iyi.

Geri
Yukarı