İSS ve paket tavsiyesi

Hocam bütçe varsa Superbox düşünür müsünüz biz kullanıyoruz gayet memnunuz hem taşınabilirliğide avantaj yazın tatile vs... Veya köye giderseniz götürebilirsiniz paketleri biraz pahalı olabilir lakin hızı gayet iyi.
Bütçem olsa da neden ucuzu varken Süperbox kullanayım onu çözemedim. Turkcell onu altyapısı olmayanlara fahiş fiyattan satıyor ve onunda datası ayrı bir şey, bulunduğum bölge desteklemiyor olsa da geçmem teşekkürler.

Bütçem olsa da neden ucuzu varken Superbox kullanayım onu çözemedim. Turkcell onu altyapısı olmayanlara fahiş fiyattan satıyor ve onunda datası ayrı bir şey, bulunduğum bölge desteklemiyor olsa da geçmem teşekkürler.

Hocam ama bir de şöyle düşünün mesela köyde evde ve iş yerine 1 internet kullanıyoruz 3 internet fiyatına 1 internet oluyor ama dediğiniz gibi fiyatları pahalı üstelik kota derdi var önceden kotasız paketlerde vardı şu an internet sitesinde görünmüyor bizde kotasız devam edemezsek geçeriz lakin hız vs... Olarak gayet iyi sürekli yanında taşıyabilme avantajı da var.

@Ozan J Comnet bana f/p olarak cazip geldi. Online oyun oynamıyorum FPS sorunum yok ve 150+ peering olayı gerçek mi? kullanan sana sormak istedim. Sosyal medyada seri mi? tavsiye eder misin?

@Ozan J Comnet bana f/p olarak cazip geldi. Online oyun oynamıyorum FPS sorunum yok ve 150+ peering olayı gerçek mi? kullanan sana sormak istedim. Sosyal medyada seri mi? tavsiye eder misin?
Oyun dışında Seri. Eskiden Kablonet'de twitch'de birini izlerken Buffer olayı çok olurdu donardı. Comnet'de yok. Ama oyunlarda Ping Diğer internet firmalarına göre yüksek. Bu 150 peering olayı kendı Fiber alt yapısında gecerlı buyuk ıhtımal.

Oyun dışında Seri. Eskiden Kablonet'de twitch'de birini izlerken Buffer olayı çok olurdu donardı. Comnet'de yok. Ama oyunlarda Ping Diğer internet firmalarına göre yüksek. Bu 150 peering olayı kendı Fiber alt yapısında gecerlı buyuk ıhtımal.
Anladım teşekkür ederim. GıbırNet Konyalı olduğu için eledim ve bu firmayı öne aldım. Taahhüt bitince gelecek ay deneyeceğim, Türk Telekom altyapısı ile ne olur meçhul ama denemek lazım. Netspeed başta iyiydi ama müşteri doldu patladılar, buda patlayana kadar artık.

Anladım teşekkür ederim. GıbırNet Konyalı olduğu için eledim ve bu firmayı öne aldım. Taahhüt bitince gelecek ay deneyeceğim, Türk Telekom altyapısı ile ne olur meçhul ama denemek lazım. Netspeed başta iyiydi ama müşteri doldu patladılar, buda patlayana kadar artık.
Ben Comnet'i bu dedikleri peering olayından dolayı seçtim ama öyle gözükmedi mağlesef. Onun için NetSpeed deneyeceğim bende. NetSpeed'i aradığımda sistemlerimiz yeni & yenilendi gibisinden konuşuyordu bana. Ping sorununuz olmaz diyorlardı. Onun için samimi geldi ve bidahaki ay NetSpeed'e geçeceğim. Bu arada Comnet'den memnun kalmazsanız mutlaka ya Türknet yada NetSpeed geçin. Bu iki firma daha iyi gözüküyor (hem alt yapı hemde verdikleri hizmet kalitesi yönünden) .

Ben Comnet'i bu dedikleri peering olayından dolayı seçtim ama öyle gözükmedi mağlesef. Onun için NetSpeed deneyeceğim bende. NetSpeed'i aradığımda sistemlerimiz yeni & yenilendi gibisinden konuşuyordu bana. Ping sorununuz olmaz diyorlardı. Onun için samimi geldi ve bidahaki ay NetSpeed'e geçeceğim. Bu arada Comnet'den memnun kalmazsanız mutlaka ya Türknet yada NetSpeed geçin. Bu iki firma daha iyi gözüküyor (hem alt yapı hemde verdikleri hizmet kalitesi yönünden) .
Türknet ve Netspeed gördüğüm en berbat iki firma. Lokasyon olarak değişiyor, deneme yanılma yaparak görmek gerekiyor. Hayırlısı olsun diyelim deneyeceğim taahhüt yok zaten.

Evin önünde dünden beri kazı var, şimdi çıktım baktım böyle Telekom rogarı gibi bir şey koymuşlar. Üstünde güneşte bırakmayınız yazan mavi 2 ağızlı yapışık boru var. Fiber geldi gibi duruyor ama sıkıntı şurada bizim sokakta apartman yok hepsi bahçeli 2-3 katlı evler. Şimdi herkese özel eve kabin mi gelecek? Seçim geliyor diye 2022'de çektikler. Buna da şükür.Eki Görüntüle 1192148
Bu fiber altyapı kapağı önüne kabin için boşluk yapılmadıysa evlere fiber gelebilir. Zaten müstekile fiber çekmek zor değil. Küçük siyah kutu koyarlar büyük ihtimalle her eve tek portluk oradan evlere obk kablo çekerler.

Bizde villaya fiber çektirdik. Siteye kadar geldi fiber kapı girişine siyah kutu koydular oradan evlere fiber kablo çektiler.

Bu fiber altyapı kapağı önüne kabin için boşluk yapılmadıysa evlere fiber gelebilir. Zaten müstekile fiber çekmek zor değil. Küçük siyah kutu koyarlar büyük ihtimalle her eve tek portluk oradan evlere obk kablo çekerler.

Bizde villaya fiber çektirdik. Siteye kadar geldi fiber kapı girişine siyah kutu koydular oradan evlere fiber kablo çektiler.
Her evin önüne kablo çıkışı koymuşlar, o zaman en iyisi; FTTH eve kadar fiber olacak. 10 yıldır berbat haldeydi, insafa gelmişler. Aslında 10 yıldır bozuk olan asfaltı yapacaklar, belediye ya şimdi ya hiç dediği için kansız telekom yapmaya karar vermiş olmalı. Ne kadar sürüyor?
Ben Superonline kullanıcısı olarak Superonline tavsiye ederim. Fiyatı pahalı ama hizmeti kaliteli en azından diğerleri gibi iki de bir kopma sorunu yaşamazsın.
Sokakta evlerin önüne yapışık çift borulu fibere benzeyen bir boru bıraktılar. Bu fiber mi oluyor? üstünü okudum güneşte bırakmayınız yazıyor. 6 daire altına fiber verilmiyor diyorlardı ama 2 katlı her evin önüne bu borulardan koymuşlar. VDSL mi? Fiber mi? direklerden gelen kabloları yerin altına almak için yaptılarsa şuan kullandığımız VDSL olarak mı devam edecek merak konusu. Döşeyenler de gıcıklığa herhalde bilmiyoruz dediler. Taşeron yurt dışı işçiler.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı