İşsizlik ve YKS senesi

fatherofzeus

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. Ben 12. sınıf öğrencisi bir gencim. Size bugün hayatımın kötü yanını anlatacağım. 17 yaşımdayım bu sene YKS'ye girdim kendi çapımda ortalama bir bölüm tutturacak gibiyim fakat tutturduğum bölüm gelecekte hiçbir işime yaramayacak gibi görünüyor. Ben işsizim, annem işsiz (pandemi sebebiyle), babam işsizdi. Son zamanlarda bir iş buldu ama kalıcı gibi görünmüyor. Ekonomik sıkıntılar içerisindeyiz. Biraz birikmiş paramız olmasına rağmen hiçbir şey alamıyoruz çünkü yarınımız belirsiz diye korkuyla yaşıyoruz. Bir köpeğimiz var, ona eskiden en kaliteli mamaları alırdık ama son bir senedir artık paramız yetmediği için elimizden geldiğince kaliteli alsak da eskiye nazaran çok daha kalitesiz mamalar almaya başladık. İnsanın evcil hayvanına bile bakamaması çok kötü. Bunun verdiği içsel sıkıntı ve hayata karşı kırgınlık bile beni çok üzüyor. İstediğim şekilde beslenemiyor, sevdiklerime hak ettikleri değeri veremiyor, istediğim gibi yaşayamıyorum. 7-8 yere başvurdum ama herkesin yapabileceği pozisyonlar olduğu için iyi seviyede İngilizce biliyor olmama rağmen asla geri dönüş alamadım. Korkuyorum, korkuyla huzursuz bir şekilde yaşıyorum. Eskiden tüm mutsuzluğumu YKS senesinde olmama yorardım. Ama artık sınav geçti ve anlıyorum ki tüm bu kötü hissedişim sevdiklerime ve kendime yeteri kadar iyi olamayışımdanmış. Kötü şekilde yaşıyorum ve neden yaşadığımı bilmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gelen ilk bölüme girip size burs bağlayacak birisini bulmanızı öneririm. Zor olmayan ama geleceği olan bir bölüm seçmeye bakın. Okurken halihazırda çalışabilirsiniz de.

İlerisi için yapicagin işi annene anlat eğer 10 dk içinde anlarsa ortalama olarak 10 sene sonra işsiz kalacaksin o yüzden bölümünü iyi seçmen gerek ve bütün herkese haluk levent de dahil burs için e posta atarsan illaki birini bulursun her sene de ibbnin ( nerede oturduğunu bilmiyorum) bursları var tek seferlik bunun gibi fırsatları kovalaman gerek Türkiye'de öğrenci olmak gerçekten çok zor

Yeni konular

Geri
Yukarı