ISS'lerin kurulum dediği şey nedir?

Makaleler
13
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Sistem: Ryzen 5 1600AF 3.8 All Core / Asrock B450M Pro4 / HyperX Fury 2x8 3600Mhz Cl16 OC / SilverStone PermaFrost 240 / EVGA RTX 3060Tİ FTW3 Ultra LHR / XPG İnvader
Millenicom'dan internet aboneliği başlattım 3 aya bölük şekilde 500₺ kadar kurulum ücreti alıyorlar mantıken bu paraya kabloların da çekilmesi kafalarının çakılması vb. gerekli. Bugün kurulum için biri geldi kutu uzakta kabloyu elektrikçi çağırıp çektireceksin dedin ve gitti.

Dairenin içinde düzgün tesisat yok sadece ev sahibinin çektirdiği CAT6 kablolar var, apartmandaki Switch'te boş port olunca odaya kendimiz bir 30 metrelik CAT6 kablo çekmiştik. Onu da kullanmadı paşamız.

Zamanında babam Türksat'ta çalıştı ve internet kurulumları yaptı kablo da çekiyorlardı, bağlantıları da yapıyorlardı. Yaptıkları tek şey 500₺ alıp sadece kutuya iki kablo bağlayıp, kabloya kafa çakıp modeme mi bağlıyorlar yani.

Eğer böyleyse kurulum falan istememeyeyim Allah'a şükür 10-15 metre kablo çekecek, kafa çakacak ve kutuya iki kabloyu bağlayacak kadar el işçiliğim var.

Eskiden eve gelen klimacilar klimanin elektrik baglantisini da yapiyordu fakat su an elektrcikci cagirin diyorlar en ufak bir seyde. Yasa degistigini soylemisti cezasi varmis elektrikcinin isini yapmalarinin o yuzden olabilir tabii bu onlarin isine geliyordur ayri konu.

Eskiden eve gelen kliMacilar klimanin elektrik baglantisini da yapiyordu fakat su an elektrcikci cagirin diyorlar en ufak bir seyde. Yasa degistigini soylemisti cezasi varmis elektrikcinin isini yapmalarinin o yuzden olabilir tabii bu onlarin isine geliyordur ayri konu.

Elektrikçi aradık adam dalga geçer gibi işçiliğe 400-500₺ para istiyor.

E kablosu zaten 300-350 tutacak hop 700 küsur etti. Ne anladım bu işten. Ne diye kurulum ücretine para bayıldım ben?

Ne bu işten kaçma çabası anlamış değilim. İptal etmek istediğimde iptal de ettirmiyorlar şimdi artık söveyim mi sayayyim mi ben anlayamadım.

Sende kablo falan teknik işler de varmış en azından. Daha öncesinde altyapılar ve kablolar sorunsuz eve gelip, modem arayüzünden kullanıcı adı şifre girmeleri için para verdim. Ben yaparım ekip yollamayın diyorum, prosedür diyorlar.

Sende kablo falan teknik işler de varmış en azından. Daha öncesinde altyapılar ve kablolar sorunsuz eve gelip, modem arayüzünden kullanıcı adı şifre girmeleri için para verdim. Ben yaparım ekip yollamayın diyorum, prosedür diyorlar.

50 metrelik bir kablo aldım N11 üzerinden. Perşembe günü gelirse kabloyu çekeceğim evin dışından.

Bir de nalburadan 25 30 tane kablo tutucu beton çivisi aldım mıydı hazır. Kabloyu çekerim.

Artık gelen eleman da iki kafa çakıverir kabloya, hizmeti iptal etmediler anladığım kadarıyla.

Kurulum için 500₺ para al ama 300-500 daha verdirip abonene kurulum yaptır o da güzelmiş.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı