İstanbul/Bağcılar'da TürkNet İnternet Performansı

Takumi_Hoja

Hectopat
Yer
İstanbul Bağcılar
Daha fazla  
Meslek
Şuan Yok
Herkese Merhaba,

TTnet taahhütüm geçen ay bitmiş ve tekrar taahhütümüzü yenileyeceğiz. Düşündüm de TürkNet geçebiliriz aslında turk.net sitesinde hiz sorgulama da sabit hattımı yazınca 35 Mbps download 3 Mbps upload hız verebildiğini gösterdi ne olur ne olmaz diye adresimi yazarak da denedim aynı şekilde 35 Mbps gösterdi.

Fakat aileme bu internet hızı yetmiyor upload çok sıkıntılı müşteri hizmetlerini aramalarını ve paket hızımızı arttırmak istediğimizi söyleyelim dedim.Aradık fakat bize en fazla 20 Mbps hız alabildiğimizi söyledikler bizim kullandığım hız da 20 Mbps ancak speedtest de 13-14 gösteriyor.Sorun olan şu ailem TTnet bu kadar verebiliyorsa diğerleri ne verecek ki? demesi.Bir bakıma doğru fakat Türknet bana böyle bir hizmet verebileceğini söyleyince kafalar karışıyor.

İstanbul/Bağcılar'da oturan ve internet TürkNet olan birisi lütfen cevaplayabilir mi?
Aldığınız hızdan memnun musunuz?
Verilen hizmetten memnun musunuz?

Biz de Bağcılar’dayız ve ben Türk Telekom kullanıcısıyım. Hemen alt katımda oturan kuzenim TürkNet’e geçti ve 50mbps hız alıyor, upload hızını hatırlamıyorum fakat o da 3mbps civarlarındaydı sanırsam. Öbür aya taahhütümüz bitecek ve ben de TürkNet’e geçmeyi düşünüyorum.

Üstteki arkadaş böyle bir hataya mı kapılmış anlayamadım fakat gelecek nesiller için de bilgilendirici olsun.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Steam'de, IDM'de MB/s ile indiriyoruz. Yani İSS size Mbps cinsinden hız diyor ise 8'e bölerek İnternet hızınızı MB/s cinsine çevirin.

Biz de Bağcılar’dayız ve ben Türk Telekom kullanıcısıyım. Hemen alt katımda oturan kuzenim TürkNet’e geçti ve 50mbps hız alıyor, upload hızını hatırlamıyorum fakat o da 3mbps civarlarındaydı sanırsam. Öbür aya taahhütümüz bitecek ve ben de TürkNet’e geçmeyi düşünüyorum.
Hangi mahalle de oturuyorsunuz? (CIA değilim :) ) Kuzenin hızından memnun mu?Bağlantısında sorun oluyor mu arada?

Hangi mahalle de oturuyorsunuz? (CIA değilim :) ) Kuzenin hızından memnun mu?Bağlantısında sorun oluyor mu arada?

Fevzi Çakmak Mahallesi’nde oturuyoruz, herhangi bir şikayetini duymadım. Ancak apartmanın altyapısı gerçekten fark ettiriyor. Esenler’de oturan abim TürkNet’e geçti fakat interneti bile gelmedi, sorunlar yaşadı. O yüzden apartmanınızdaki altyapıya da bağlı biraz.

Fevzi Çakmak Mahallesi’nde oturuyoruz, herhangi bir şikayetini duymadım. Ancak apartmanın altyapısı gerçekten fark ettiriyor. Esenler’de oturan abim TürkNet’e geçti fakat interneti bile gelmedi, sorunlar yaşadı. O yüzden apartmanınızdaki altyapıya da bağlı biraz.
TürkNet sitesinde ne kadar hız alabileceğimi söylüyor, abiniz benim gibi TürkNet sitesinden ne kadar hız aldığını görüp ona göre mi aldı?

İstanbul / Bayrampaşa. Televizyonda bağlı normalde 47 ye 3.70-3.90 falan
1531655997758.png

Turktelekomda 16 mbitlik paketimden Max 9mbit yararlanabiliyordum. Taahhüt bitince Turknete geçtik 35 mbit sunuyordu bize de. Ortalama 30mbit alıyoruz şuan. İstanbul Okmeydanı. Download hızı bazen değişkenlik gösteriyor ama 16 nın altına düştüğünü görmedim. Upload hızı sabit 3 mbit.

TürkNet sitesinde ne kadar hız alabileceğimi söylüyor, abiniz benim gibi TürkNet sitesinden ne kadar hız aldığını görüp ona göre mi aldı?

100mbps kadar alabileceğini öğrendi. O sıra da Vdsl modemi olmadığı için belirtilen hızı alamadı. Daha sonra Vdsl modem bağlayınca internette problemler oldu, internet gelmedi ve iptal ettirdi.

100mbps kadar alabileceğini öğrendi. O sıra da Vdsl modemi olmadığı için belirtilen hızı alamadı. Daha sonra Vdsl modem bağlayınca internette problemler oldu, internet gelmedi ve iptal ettirdi.
Merhaba LAglace, ben de haftaya Bağcılar/Fevzi Çakmak'a taşınyorum, acaba TurkNet'e geçtin mi sen de ? Ben de TurkNet bağlatmayı düşünüyorum senin CS:GO Türk ve Avrupa serverların'a pingin vs. nasıl ?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı