İstanbul Başakşehir'de pencere kenarında oturan çocuk

alieren2222

Centipat
Bu olay bizim yaşadığımız yerde gerçekleşiyor. 2 yaşlarında bir çocuk pencere kenarına çıkıyor. Ve benim aklım almıyor ki annesi nasıl fark etmiyor niye çocuklara sahip çıkamıyorlar anlamıyorum cidden.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Haberde evde babaanne/anneanne olduğu ve namaz kılma vb. bir iş yaptığı söylendi diye hatırlıyorum. Anne eve gelince mikrofon tutuyorlar ve bir güzel "Biz hep camları kapatıyoruz, o açmış." tarzı bir cevap veriyor. Üzerine yalanın alası ile "Akşama çocuk kilidi taktıracağım." diyor.

Çocuk pek de büyük görünmüyor. Kendi açabileceğini sanmıyorum. Benzeri durumlar dolusuyla var. Neredeyse hepimiz yapıyoruz. Büyütmeye gerek yok bence. Ölürse Fatiha okuruz.

Basit bir örnek. Bugün bir adam çocuğunun akülü arabayla cadde trafiğine çıkmasına müsade etti. Yanında yolda yürüyordu. Yolun iki tarafında da gerçek binek bir aracın girebileceği kadar geniş kaldırım olmasına rağmen.

Bir defa çocuğuna sahip çıkamayanın çocuğu elinden alınıp bir daha çocuk yapma hakkı verilmemeli. Çocuk yaparsa bunu canıyla ödemeli.

Çocuğuna sahip çıkamayan bir anne/baba örneği. Akabinde kilit taktıracağını söylüyor olay olup bittikten sonra kilit taktırmak çok mantıklı aynen evet evet çok mantıklı.

Bu tarz ailelere çocuk yapma hakkı bile verilmemeli sonuçta burada bir can var sahip çıkamıyorsan kusura bakma ama yapmayacaksın. Zevkin ile yaptın diye yorumlarım ben bunu başka açıklaması yok.

Geri
Yukarı