İstanbul bilişim’in yaptıkları ortaya çıktı

Konkordato ilan eden İstanbul bilişim’in 50 bin kişiyi mağdur ettiği ortaya çıkmış.
Habere göre;

İstanbul bilişim’in alacaklıları, mahkeme tarafından verilen tedbir kararı nedeni ile şirkete yönelik haciz işlemi dbe başlatamıyorlar. Konkordato davası dosyasına giren 564 sayfalık mağdur listesinde ise 50 bine yakın vatandaş yer alıyor. Mağdurlardan toplanan paranın tutarı ise 150 milyon TL’nin üzerinde.

Kayıtlara göre şirketin yeni sahibi Nurettin Yavuz. Diyarbakır’da yaşayan 31 yaşındaki Yavuz adına, 114 ayrı dolandırıcılık kaydı bulunuyor.

Ayrıca İstanbul bilişim'in sahibi Nurettin Yavuz'da kayıpmış, ne diyelim ikinci bir çiftlik bank vakası.

Kaynak: Webtekno, Hürriyet.

Son düzenleme:
Çalışmasa insanlar niye o kadar para yatırsın? Önceden Çiftlikbankta her şey normaldi. Sonradan para çekmeyi kısa süreliğine kapadılar. Sonrası Uruguayda bir tosun

Piramit olarak çalışıyordu. Başka piramit sistemlerine de insanlar para yatırdı. Saçma web siteleri için binlerce lira yatırılan bir piramit daha vardı, unuttum şimdi adını.

Şişli'deki binayı sattıklarında demiştim ben. Devletin bu kadar iş yapmalarına izin vermesi saçma. Adam gibi denetleme yok ki.
Sitesi dursa da sitenin alt kısmındaki iletişim bölümünde bulunan adresteki bina şu an okul/kolej gibi bir şeye döntüştü/dönüşecek. Bildiğim başka bir şubesi de yoktu zaten. Benim gözümde batmış durumda. Güzel binaydı.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı