İstanbul dershane önerisi

elegiac

Hectopat
Yer
İstanbul
Arkadaşlar selam 10. sınıfa geçtim Hasanpaşa'da oturuyorum Kadıköy'e yakınım.
9. sınıftaki konu eksiklerimi tamamlayabileceğim, gittiğiniz ve güzel sonuç aldığınız bir dershane öneriniz var mı? Şimdiden teşekkürler.

Konu eksiklerini YouTube'dan halledebilirsin diye düşünüyorum. Tabii halledemem diyorsan bilemeyeceğim ancak zaten 11 ve 12 de dershaneye gideceksen 10 da gitmenin pek bir manası yok gibi. 9. Sınıf konularını şu an okullar açılana kadar üstünden geçip 10. sınıfta da okulla paralel şekilde konuları götürebilirsin bence.

Konu eksiklerini YouTube'dan halledebilirsin diye düşünüyorum. Tabii halledemem diyorsan bilemeyeceğim ancak zaten 11 ve 12 de dershaneye gideceksen 10 da gitmenin pek bir manası yok gibi. 9. Sınıf konularını şu an okullar açılana kadar üstünden geçip 10. sınıfta da okulla paralel şekilde konuları götürebilirsin bence.
Bu yıl sizce gitmek para istafı mı olur hocam?

Hem TYT hazırlık hem de konu eksiklerinizi tamamlama konusunda maddi durumunuz el veriyorsa gayet doğru bir karar. Bir miktar rekabet ortamı da oluşursa meyvelerini üniversitede toplarsınız.
Asla. Fakat ailenizi de zora sokmamaya çalışın, 11-12'de de gitmeniz gerekecek.

Ya açıkçası para israfı durumu senin maddi imkanına göre değişir. Mesela fen lisesinde okuyorsan gitmeni tavsiye etmem dershaneye ama sınavsız öğrenci alan bir okulda okuyorsan gitmen mantıklı olabilir. Tabii bunlar içindeki en önemli faktör senin azmin. Eğer dershaneye sosyalleşme için gitmek istiyorsan gitme derim aynı zamanda sıkılma ihtimalinde var 11-12 de. Bütün bunları göz önünde bulundurup kendin için uygun olanı seçmeni tavsiye ederim. Seni şahsi olarak tanısaydım, temelini ve azmini bilseydim daha net yorum yapabilirdim ama burada sadece varsayımlar üzerinden konuşuyorum dolayısıyla yine kendin için iyi olanı kendin bulman gerekmekte.

Yeni konular

Geri
Yukarı