İstanbul içi PC kurulumu

CaseyAffleck

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Hayatımda ilk defa masaüstü bilgisayar topluyorum ve bu işlerde çok yeniyim. Hangi parçayı seçeceğime bile çok zor karar verebildim. Çoğu parçayı aldım aşağıya listesini yapacağım. Bileşenleri bitirdikten sonra kurulum aşamasında kendime güvenemiyorum. Çok fazla video izledim okumalar yaptım vs. ama gözüme kestiremedim. Bilen birinin denetimi altında bu işe girişmek istiyorum. O nedenle bütün parçaları topladığım vakit bilen birinin bana yardımcı olmasını istiyorum, hem tanışmış oluruz hem de güzel çay demlerim :D

Aldığım parçalar;

- i5 8600K CPU
- Asus ROG Strix Gtx 1060 OC 6 GB GPU
- Asus TUF Z370 Plus-Gaming Anakart
- GSKILL RipjawsV 8 GB DDR4 3000 MHz RAM
- Phanteks P400 Kasa
- Cooler Master 80 Plus 600 WATT PSU
- Samsung 850 Evo 250 GB SSD

İşlemci soğutucu henüz almadım, birkaç güne onu da alacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayırlı olsun, kendinize güvenemediğinizi söylemişsiniz ama tekrar söyliyim dedim.

Kurulum yapmak çok kolay bir iştir, lütfen bunun farkında olun, kendinizin yapmasını öneririm.

Bence kurulumunu acele etmeden biryandan da sistem toplama videolarını izleyerek adım adım yapabilirsin.

Hayırlı olsun, sistemde bazı parçaları dengesiz bulsam da konumuz bu değil. Kendinize güvenemediğinizi söylemişsiniz ama tekrar söyliyim dedim.

Kurulum yapmak çok kolay bir iştir, lütfen bunun farkında olun, kendinizin yapmasını öneririm.
Sistemde herhangibir dengesiz bir şey göremedim, dengesizlikten kastın nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bak bu aşağıdaki iki videoyu izle dikkatli ve ayrıntılı şekilde rahat rahat toplar ve kurarsın cihazını:)
Bence Technopat ekibinin yaptığı en iyi ve ayrıntılı rehber bu ikisiydi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

@SypeR Hocam ben yeni sistem topluyorum. İlk masaüstü ve ilk SSD tecrübem olacak. SSD olarak Samsung 850 Evo 250 GB SSD aldım. Bu olaylarda yeni olduğum için yapılması gereken ayarlar konusunda kurduğunuz cümleyi ne yazık ki anlayamadım. Hiç bilmeyen birine anlatır gibi anlatma şansınız var mıdır?

Kasanın kurulumunu bir şekilde tamamlasam bile bu tarz ayar gerektiren çoğu şeyi nasıl yapacağımı bilmiyorum.

Hayırlı olsun, kendinize güvenemediğinizi söylemişsiniz ama tekrar söyliyim dedim.

Bence kurulumunu acele etmeden biryandan da sistem toplama videolarını izleyerek adım adım yapabilirsin.

Ben de kendim yapmak istiyorum zaten fakat dediğim gibi kendime güvenim yok bu konuda :)

Bak bu aşağıdaki iki videoyu izle dikkatli ve ayrıntılı şekilde rahat rahat toplar ve kurarsın cihazını:)
Bence Technopat ekibinin yaptığı en iyi ve ayrıntılı rehber bu ikisiydi.

İzleyeceğim. Teşekkürler önerin için.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı