İstanbul Pendik Güzelyalı mahallesine GigaFiber gelecek mi?

Nasıl aktif ediyorlar anlamadım?

Hocam görürseniz sorar mısınız tüm sokak ne zaman aktif olacak diye? Şu an aktif gözükmüyor.

2000TL'yi size doğrudan vermiyorlar faturanızdan düşüyorlar yani sizin ödeyeceğiniz ücret 900TL.

Hocam aktif etmemişler sinyalizasyon çalışması yapılmış sinyal var mı diye galiba yarın aktif gibi.

Ayın başına açılırmış sordum 9 daire üstü çift kanal fiber kullanıyorlarmış şu an onun için uğraşıyorlar.

Hocam aktif etmemişler sinyalizasyon çalışması yapılmış sinyal var mı diye galiba yarın aktif gibi.

Nasıl aktif ediyorlar anlamadım?

Hocam görürseniz sorar mısınız tüm sokak ne zaman aktif olacak diye? Şu an aktif gözükmüyor.

2000TL'yi size doğrudan vermiyorlar faturanızdan düşüyorlar yani sizin ödeyeceğiniz ücret 900TL.

Ayın başına açılırmış sordum 9 daire üstü çift kanal fiber kullanıyorlarmış şu an onun için uğraşıyorlar.

Niye bu kadar heyecanlısınız :D

50 Mbps kullanıyorum hocam Xbox PC falan var bir oyun indirmeye kalksam 2 gün sürüyor indiğinde de lag ping falan çıkıyor 2 saatlik oyun keyifinin içine ediyor. Muhtemelen fiber geldikten sonra bu siteye bile girmem 😁

Benim durum daha kötü 16 Mbps kullanıyorum oyun indirmeye üşendiğim için oyun oynayamıyorum inşallah kurtulacaz.:D

Benim durum daha kötü 16 Mbps kullanıyorum oyun indirmeye üşendiğim için oyun oynayamıyorum inşallah kurtulacaz.:D

Aynı durumu ben de yaşıyorum hocam oyun da indirmek istemiyorum bu internetle kanser ediyor indirmeye kalksam TV+ gidecek internet kanser olacak. 2 hafta daha sabretmemiz gerekecek ayın başı gibi açılacakmış. Bir de bulut sistemlerine yönelmeyi düşünüyorum depolama olarak ya da oyun olarak bakalım geldiğinde deneyeceğiz.

Arkadaşlar size deneyimlerimi aktarmak isterim. Pendik pervaz sokakta oturuyorum. 30 mart günü gigafiber aktif oldu kullanmaya başladım. İlk 2-3 gün hep gece 3 gibi internetim kopuyordu. 30 sn gelip tekrar kopuyordu. Bu böyle yarım saat devam ediyordu. Arıza kaydı açtım ve o saatlerde sunuculara reset atabildiklerini bu yüzden olabileceğini söylediler neyse o 2-3 gün sonra geçti. Asıl problem ramazan bayramı sebebiyle il dışına çıktım. Döndüğümde apartmanda ne türknet kutusu ne de fiber kablosu yoktu. Apartmandan biri kablo dışardan geldiği için çirkin görünüyor diye şikayet etmiş ve bana bi şey demeden kaldırmışlar. Türkneti aradığımda bu sorunu o kişiyle çözmem gerektiğini ve o kişi şikayetini çekmediği sürece tekrardan kablo çekmeyeceklerini söylediler. O kişinin kim olduğunu önce apartmanda bulmam gerekti sonra buldum ve anlattım ttnet neyine yetmiyor gibi saçma sapan şeylerde söylese sonunda ikna ettim ve türkneti aradım. Sonraki gün gelip tekrardan kablo çektiler ve internetim çalışmaya başladı tekrar. Hafta sonunda bi il dışına çıktım ama içimde gergindi başka biri şikayet eder kabloyu tekrardan diye. Döndüğüm de kablo kutu duruyordu ama benim internetim yoktu yine. Küçük modemde ki pon ışığı yanıp sönüyor arıza kaydı oluşturdum yarın gelip bakacaklar. Deneyimlerim bu kadar şimdilik. Apartmandan birinin şikayeti üzerine kaldırmaları çok saçma dikkat edin siz de.

Arkadaşlar size deneyimlerimi aktarmak isterim. Pendik pervaz sokakta oturuyorum. 30 Mart günü GigaFiber aktif oldu kullanmaya başladım. İlk 2-3 gün hep gece 3 gibi internetim kopuyordu. 30 sn gelip tekrar kopuyordu. Bu böyle yarım saat devam ediyordu. Arıza kaydı açtım ve o saatlerde sunuculara reset atabildiklerini bu yüzden olabileceğini söylediler neyse o 2-3 gün sonra geçti. Asıl problem Ramazan Bayramı sebebiyle il dışına çıktım. Döndüğümde apartmanda ne TurkNet kutusu ne de fiber kablosu yoktu. Apartmandan biri kablo dışarıdan geldiği için çirkin görünüyor diye şikayet etmiş ve bana bir şey demeden kaldırmışlar. TurkNet'i aradığımda bu sorunu o kişiyle çözmem gerektiğini ve o kişi şikayetini çekmediği sürece tekrardan kablo çekmeyeceklerini söylediler. O kişinin kim olduğunu önce apartmanda bulmam gerekti sonra buldum ve anlattım TTNET neyine yetmiyor gibi saçma sapan şeylerde söylese sonunda ikna ettim ve TurkNet'i aradım. Sonraki gün gelip tekrardan kablo çektiler ve internetim çalışmaya başladı tekrar. Hafta sonunda bir il dışına çıktım ama içimde gergindi başka biri şikayet eder kabloyu tekrardan diye. Döndüğüm de kablo kutu duruyordu ama benim internetim yoktu yine. Küçük modemde ki PON ışığı yanıp sönüyor arıza kaydı oluşturdum yarın gelip bakacaklar. Deneyimlerim bu kadar şimdilik. Apartmandan birinin şikayeti üzerine kaldırmaları çok saçma dikkat edin siz de.

Hocam apartmandan biri şikayet ederse muhtemelen onunla kavga ederim ama bizim apartmanda şikayet edecek biri olduğunu düşünmüyorum. Ama dediğiniz gibi bir kişinin tüm binayı etkilemesi çok saçma. Bu arada fiber bağlantınız kırılmış olabilir. O kopma sebebini altyapının yeni yapılmış olmasına sayıyorum umarım o problem de çözülür sebebi çok saçma geldi. Şu anda Türk Telekom altyapısından Millenicom kullanıyorum upload ve download pingi 200 altına inmiyor 30 dakika da olsa o süreyi beklerim bizim sokakta mayıs'ın başında açılacağı söylendi hala bekliyoruz bekleyelim bakalım. şuanda ekteki kutu ile uğraşıyorlar.

Artık sorgulama ekranı böyle gözüküyor

Dosya Ekleri

• 8E2ACA42-DB69-4730-9B8D-87B50C5571AB.jpeg
    8E2ACA42-DB69-4730-9B8D-87B50C5571AB.jpeg
    132,2 KB · Görüntüleme: 20
  • 0AD20948-7393-4CC3-B492-281F0101494F.jpeg
    0AD20948-7393-4CC3-B492-281F0101494F.jpeg
    107,6 KB · Görüntüleme: 20
  • IMG_1747.png
    IMG_1747.png
    131,2 KB · Görüntüleme: 20
Son düzenleme:
Hocam apartmandan biri şikayet ederse muhtemelen onunla kavga ederim ama bizim apartmanda şikayet edecek biri olduğunu düşünmüyorum. Ama dediğiniz gibi bir kişinin tüm binayı etkilemesi çok saçma. Bu arada fiber bağlantınız kırılmış olabilir. O kopma sebebini altyapının yeni yapılmış olmasına sayıyorum umarım o problem de çözülür sebebi çok saçma geldi. Şu anda Türk Telekom altyapısından Millenicom kullanıyorum upload ve download pingi 200 altına inmiyor 30 dakika da olsa o süreyi beklerim bizim sokakta mayıs'ın başında açılacağı söylendi hala bekliyoruz bekleyelim bakalım. şuanda ekteki kutu ile uğraşıyorlar.

Artık sorgulama ekranı böyle gözüküyor
Dostum sen nerede oturuyordun?

Geri
Yukarı