İstanbul TOEFL için kurs önerisi

Uzumaki

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba dostlar. Gerek pandemi sürecinin getirdiği boşluk gerekse tez döneminde oluşum sebebiyle TOEFL çalışmasına yönelmek istedim. Doktora aşamasına gelinceye kadar belki de son kurşunum olan yurtdışı fırsatını ciddi anlamda düşünüyorum. Alanda başarı, gerekli not ortalamasının yanında hepimizin karşısında beliren bu TOEFL meselesi ciddi bir disiplin istiyor. Bu disiplini de adam akıllı bir kurs ile sağlayabileceğimi düşünüyorum. Piyasada birçok kurs var ama nitelik bakımından hangisi iyi bilemiyorum. Bu yüzden İstanbul içerisinde (mümkünse Avrupa yakası) bildiğiniz, deneyimlediğiniz veya işittiğiniz TOEFL kursu tecrübelerinizi dinlemek isterim. Yardımcı olursanız, benim gibi bu yola çıkmak isteyen arkadaşlara da yön gösterecek bir konu oluşturabiliriz.

Şimdi hocam English Spoken Cafe diye kafeler var tamammı, bak şimdi en başta sana ücreti anlatayım. Ben kadıköy şubesine gittim. Orada öğrenciye indirim vardı, olmasan bile üniversite öğrencisiyim veya lise dersin. Şimdi asıl olaya gelelim. Bu kafelerde içecekler beleş ve benim gittiğim yerde 9 kişilik gruplar kuruluyordu fazlası alınmıyordu. Asıl bomba olay ise fullllllll ingiliş konuşuyorsun. Hocaların geneli yabancı oluyor ve tecrübeli oluyorlar, konuşma+mantık olayını hocalar sana burda açıklıyorlar hergün ayrı konu. ben gittiğim zaman haftalık 5 gün veya 6 gün için mi ne aylık 500 lira verdim, sonra baktım güzel gidiyor cidden double seans yaptım 720 lira oldu benim ücretim. TOEFL ile bağlantısı ne dersen abi 4 saat yani double seans git günde 4 saat haftada 5 gün veya 6, hiç türkçe kelime duymuyon. Bu gibi yerler çok var ama benim dediğim marka zincir olduğu için ucuz cidden çoğu yere göre. HAA BU ARADA ENGLİSH AT HOME İSİMLİ YERİ KESİNLİKLE ÖNERMİYORUM BU GRUPLARIN İÇİNDE.

Şimdi hocam English Spoken Cafe diye kafeler var tamammı, bak şimdi en başta sana ücreti anlatayım. Ben kadıköy şubesine gittim. Orada öğrenciye indirim vardı, olmasan bile üniversite öğrencisiyim veya lise dersin. Şimdi asıl olaya gelelim. Bu kafelerde içecekler beleş ve benim gittiğim yerde 9 kişilik gruplar kuruluyordu fazlası alınmıyordu. Asıl bomba olay ise fullllllll ingiliş konuşuyorsun. Hocaların geneli yabancı oluyor ve tecrübeli oluyorlar, konuşma+mantık olayını hocalar sana burda açıklıyorlar hergün ayrı konu. ben gittiğim zaman haftalık 5 gün veya 6 gün için mi ne aylık 500 lira verdim, sonra baktım güzel gidiyor cidden double seans yaptım 720 lira oldu benim ücretim. TOEFL ile bağlantısı ne dersen abi 4 saat yani double seans git günde 4 saat haftada 5 gün veya 6, hiç türkçe kelime duymuyon. Bu gibi yerler çok var ama benim dediğim marka zincir olduğu için ucuz cidden çoğu yere göre. HAA BU ARADA ENGLİSH AT HOME İSİMLİ YERİ KESİNLİKLE ÖNERMİYORUM BU GRUPLARIN İÇİNDE.
Söylediğiniz uygulamanın mantığı çok güzel. Daha önce bilmiyordum. Araştıracağım 👍👍👍🙏

Söylediğiniz uygulamanın mantığı çok güzel. Daha önce bilmiyordum. Araştıracağım 👍👍👍🙏
Kanka eğer hard sertifikasyon sınavlarına gireceksen sana tavsiyem ayriyetten grammer de çalış. Benim gittiğim kursa boş hoca almamışlardı yani adamların bazıları ingliz amerikalı falan değildi ama grammer bilgileri cidden öğrenciyi tatmin ediyor. Tavsiyem en son git English Spoken Cafe'ye! En son oraya git direk kayıt ol :D

Geri
Yukarı