İstanbul Üniversitesi Almanca Mütercim-Tercümanlık Bölümü Koşulları

Serra Çataklı

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar. Bu sene dilden üniversite sınavına gireceğim. Hedefim İstanbul Üniversitesi Almanca Mütercim-Tercümanlık. Sorum ise ben bu bölüme İngilizce sınavıyla girebiliyor muyum? Bazı üniversiteler o dilden zorunlu tutuyormuş acaba İstanbul üniversitesinde de öyle mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar. Bu sene dilden üniversite sınavına gireceğim. Hedefim İstanbul Üniversitesi Almanca Mütercim-Tercümanlık. Sorum ise ben bu bölüme İngilizce sınavıyla girebiliyor muyum? Bazı üniversiteler o dilden zorunlu tutuyormuş acaba İstanbul üniversitesinde de öyle mi?

Öyle bir şey mümkün değil diye biliyorum. Almancanın kendi sınavı var Lys' de. Zaten Almanca bilmeden tercümanlık bölümüne gitmek intihar olur.

Öyle bir şey mümkün, ama istanbul üniversitesi almanca ile istiyorumuş. Bazı üniversiteler de öyle. Zaten hazırlık bölümü var birde. Hangi okulda Rusça öğretiliyor ki boş kon. yok... Mesela Marmara üni. alıyor ingilizce sınavıyla fransızca bölümüne.

Öyle bir şey mümkün değil diye biliyorum. Almancanın kendi sınavı var Lys' de. Zaten Almanca bilmeden tercümanlık bölümüne gitmek intihar olur.
Nasıl Almanca bilmeden gitmek olmaz ?
Hazırlık ne için var ? :)
Ben lise'de dil bölümünden mezun olup. Almanca Mütercim tercümanlık okumayı düşünüyorum.
Lisede 4 sene boyunca Almanca'da veriyorlar.

Nasıl Almanca bilmeden gitmek olmaz ?
Hazırlık ne için var ? :)
Ben lise'de dil bölümünden mezun olup. Almanca Mütercim tercümanlık okumayı düşünüyorum.
Lisede 4 sene boyunca Almanca'da veriyorlar.

1 Senede advanced seviyesinde Almanca öğrenebileceğine inanıyorsan durma git derim. Lisede kendini geliştirmezsen derste bir şey öğretmiyorlar zaten. 9. 10. sınıfta birkaç şey öğrenirsin o kadar. Lys 1 ile alıyormuş Almanca mütercimlik yani İngilizcenin de iyi seviyede olması lazım.

Selamlar, şu an durumunuz nedir?

Geri
Yukarı