İstanbul Üsküdar'daki Arap Bolluğu

İyi olanlarına laf yok brom. Ama sokakta böyle dik dik bakıp artistlik yapanlar, mahalle ağası gibi gezenler, sokakta ay kız diye bağırıp iyice yumuşaklıklarını insanların gözüne sokanlar, beni kendi ülkemde 2. sınıf vatandaş durumuna düşürenler vb. bunun gibilerini kastediyorum.

Çalışmak gibi dertlerimi var bütün gün sahilde nargile, sigara başka bir şey yapmıyorlar. Geçen sene arkadaşıma sokak arasında sebepsizce 5 kişi saldırmışlar çocuk topallayarak gelmişti. Ben istemiyorum abi basıp gitsinler, ülkede yakında Türkçe dışında bütün diller konuşulacak. Gerçi kimin umrunda anca burda böyle yakınırız.

Arkadaş ben anlamıyorum yani Allah'ın suriyelisi benden daha iyi giyiniyor, daha kaliteli vakit geçiriyor yani bu parayı vb. nereden buluyorlar bunun açıklamasını yapar mısın bana?

Bende Türk görünce şaşırıyorum ne işi var üsküdarda diye

Diyorlar "din" kardeşiyiz. Türkiye'nin dini yok ki. Birde bizi sırtımızdan vuranlar ülkemizin içine etmişti. Şimdi de ediyorlar. On sene geçmeden Türkler bunları halledecek. Hindistan 40 milyar dolar harcayıp uzaya çıktı biz harcayıp suriye memleketine döndük. Hz Ali (?) demişti. Affedilmez tek suç vatana ihanet diye. Bizim halkın %60 cahildir. Hem ihanet ettiklerini bilmez hem de din kardeşimiz derler.

İlkokulum malesef Fatih'te bulunuyordu sınıfta 30 kişiden en az 20'si göçmendi tabii bu 2011 yılındaydı. Şimdiki hali düşünmek istemiyorum resmen bedava ülke olduk.

Türkiyede kaldığım zaman araplar vardı çok tanıdık olan vardı yaşıtlarım 21-22 yaşlarında çok iyi insanlardı araplarla bir zorum yok Suriyeliden iyidir bana sorarsan ben öyle rastladım.
Şuan oturduğum yer türkiye olmadığı için arabı suriyelisi yok.

Şanlıurfa, Hatay, Mardin gibi şehirlerde azımsanmayacak kadar Arap kökenli TC vatandaşı yaşıyor. Bu gelen soydaşlarından onlar bile rahatsız oluyorsa düşünün gerisini. Onların yaptıkları yüzünden yıllardır kurdukları hayat düzenleri yerle bir oldu. Şimdi hepsi kurunun yanında yaşta yanmasın diye endişe içinde olsalar yeridir. Ümmet, ensar, osmanlı diyen içimizdeki beyinsizler yüzünden ülkenin kuruluş ayarları yerle bir oldu sınırlar delik deşik yol geçen hanına döndü. Avrupa enayi mi sana bunları tut diye üstüne para veriyor düşünen yok.

Son düzenleme:
Arkadaş ben anlamıyorum yani Allah'ın suriyelisi benden daha iyi giyiniyor, daha kaliteli vakit geçiriyor yani bu parayı vb. nereden buluyorlar bunun açıklamasını yapar mısın bana?
Bi bilsem para yağıyor üstlerine yoksa böyle bütün gün oturamazlar.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…