İstanbul'da 65 yaş ve üstü toplu ulaşımdan ücretsiz yararlanmaya devam edecek

Ben vermiyorum yer zaten otobüs kullanırsam eğer şahsi aracım gerçi otobüsle işim olmuyor ama emin olun %80'i hep gezmek için biniyor otobüse. Bir keresinde yaşlı dayı otobüsü fırının önünde durdurdu ekmek aldı geldi geri bindi sonra da karşıdan gelen otobüsü görünce bir daha durdurdu herkes söylenmeye başladı hemen daha sonra inip karşıda ki otobüse bindi evine gitti geri :) bedava olduğu için tuvalete bile otobüsle gidiyorlar.

Merhamet duygusu yok ki sizde, vicdan da yok ahlak da yok terbiye de yok. Gayet beklenir sizden böyle şeyler. Rabb'im sonumuzu hayır eylesin.

Evet zerre kadar merhametli biri değilim, vicdanda bulunmaz bende. Ama terbiye ve ahlak ne alaka? Ayrıca zalimlik edene zalimlik etmeyi doğru bulan birisi için fazla iddialı sözler bunlar. Önce bir kendinize bakın, sonra beni yargılarsınız.

Her şeyi geçtim rabbin neden sonumuzu hayır eylesin? Ben vicdansızlık yapıyorum diye başımıza kötü şeyler gelmeyecek sonuçta.

Beni merhamet ve vicdanla yargılayan inanılmaz merhametli (!) kişi.

Screenshot_20231008_171336_Technopat.jpg

Son düzenleme:
Evet zerre kadar merhametli biri değilim, vicdanda bulunmaz bende. Ama terbiye ve ahlak ne alaka? Ayrıca zalimlik edene zalimlik etmeyi doğru bulan birisi için fazla iddialı sözler bunlar. Önce bir kendinize bakın, sonra beni yargılarsınız.

Her şeyi geçtim rabbin neden sonumuzu hayır eylesin? Ben vicdansızlık yapıyorum diye başımıza kötü şeyler gelmeyecek sonuçta.

Beni merhamet ve vicdanla yargılayan inanılmaz merhametli (!) kişi.

Eki Görüntüle 1971024
Zulüm edenlerin aynısını yaşamasını destekliyorum, kısasa kısas yani. Zulüm edenlere merhamet edemezsin, kaç yıldır masum çocuklar ölüyor. Bu savaştan beri İsrail Gazze'de 80'den fazla çocuk katletmiş. Fakat Hamas kadın ve çocuklara dokunmuyor.

Zulüm edenlerin aynısını yaşamasını destekliyorum, kısasa kısas yani. Zulüm edenlere merhamet edemezsin, kaç yıldır masum çocuklar ölüyor. Bu savaştan beri İsrail Gazze'de 80'den fazla çocuk katletmiş. Fakat Hamas kadın ve çocuklara dokunmuyor.

Mağarandan çıkmanı öneririm. İsrail'de bir sürü sivil öldürüldü, sivil hedefler ya bombalanıyor ya da askerler tarafından saldırıya uğruyor. Elimde bunların görüntüleride var. Gerçi ben kime laf anlatıyorum ki? Kısasa kısası doğru bulan klasik İslam'cı kafası işte, laf anlatılmaz senin gibilere. İsrail filistinin üzerinden geçince göreceğim ben seni.

Mağarandan çıkmanı öneririm. İsrail'de bir sürü sivil öldürüldü, sivil hedefler ya bombalanıyor ya da askerler tarafından saldırıya uğruyor. Elimde bunların görüntüleride var. Gerçi ben kime laf anlatıyorum ki? Kısasa kısası doğru bulan klasik İslam'cı kafası işte, laf anlatılmaz senin gibilere. İsrail filistinin üzerinden geçince göreceğim ben seni.
Hocam bir de utanmadan filistini destekleyen grup mehmetçik Gazze'ye diyor mehmetçik senin babanın oğlu mu, kendiniz o kadar çok seviyorsanız kendiniz gidin.

Zulüm edenlerin aynısını yaşamasını destekliyorum, kısasa kısas yani. Zulüm edenlere merhamet edemezsin, kaç yıldır masum çocuklar ölüyor. Bu savaştan beri İsrail Gazze'de 80'den fazla çocuk katletmiş. Fakat hamas kadın ve çocuklara dokunmuyor.
Hocam arkadaş demek istemiş ki Filistin'in İsrail'den bir farkı yok ikisi de eşit şu an ikisi de sivil öldürdü ama Filistin'in bizim için bir değeri yok hocam tarihi açın okuyun arkadaşında benim de ne demek istediğimi anlayacaksınız.

Ve hamas bir terör örgütü bunu da bilin hocam Hamas'ın yükünü gene filistin halkı ödeyecek ve o zaman her şey çok acı olacak.

Hocam bir de utanmadan filistini destekleyen grup mehmetçik Gazze'ye diyor mehmetçik senin babanın oğlu mu, kendiniz o kadar çok seviyorsanız kendiniz gidin.

Hocam arkadaş demek istemiş ki Filistin'in İsrail'den bir farkı yok ikisi de eşit şu an ikisi de sivil öldürdü ama Filistin'in bizim için bir değeri yok hocam tarihi açın okuyun arkadaşında benim de ne demek istediğimi anlayacaksınız.

Ve hamas bir terör örgütü bunu da bilin hocam Hamas'ın yükünü gene filistin halkı ödeyecek ve o zaman her şey çok acı olacak.
Ben mehmetçik falan demedim. Emin ol çok farkı var. Dedeleri bize ihanet etti evet bu alçaklıktır ama bedelini suçsuz çocuklar ödememeli. Asıl terör örgütü İsrail'dir. Hangi devlet durduk yere 1945-1950'lerden beri komşu ülkenin çocuklarını katledip kadınlarına tecavüz ediyor?

Başbakanları zamanında "Tankların üzerinde Filistin'e girerken bir başka mutluluk arzediyorum." diyor. Fakat Hamas'ın videolarını gördüğümde kendilerinin kadın ve çocuklara dokunmadığını gördüm. Hamas Filistin'i koruma peşinde, İsrail ise Gazze'de 2 günde 80'e yakın çocuk öldürdü.

Ben mehmetçik falan demedim. Emin ol çok farkı var. Dedeleri bize ihanet etti evet bu alçaklıktır ama bedelini suçsuz çocuklar ödememeli. Asıl terör örgütü İsrail'dir. Hangi devlet durduk yere 1945-1950'lerden beri komşu ülkenin çocuklarını katledip kadınlarına tecavüz ediyor?

Başbakanları zamanında "tankların üzerinde Filistin'e girerken bir başka mutluluk arzediyorum." diyor. Fakat Hamas'ın videolarını gördüğümde kendilerinin kadın ve çocuklara dokunmadığını gördüm. Hamas Filistin'i koruma peşinde, İsrail ise Gazze'de 2 günde 80'e yakın çocuk öldürdü.
Hocam ben siz dediniz demedim sizi katmadım meydanlarda filistin bayrakları ile gezenler mehmetçik Gazze'ye diyor mehmetçik senin babanın oğlu mu, kendiniz çok seviyorsanız Arap filistinlileri kendiniz gidin ne merakliymissiniz araplari sevmeye araplar hep bize ihanet etmistir.

Hocam İsrail'de az değil haklısınız ama ben tamamen tarafsızım iki tarafta sivilleri öldürdü bu bir gerçek.

Reisimiz doğru karar verdi yaşasın, Türkiye yüzyılına yakışır hareket olmuş bir de reise kızıyorlar hemen hiçbir şey belli değilken reisden vazgeçiyorlar olacak şey değil (!) 🤡 🤡 özellikle AKP fanı yaşlılara yer vermem.

Çok doğru bir karar hocam zaten bize en büyük zararı AKP fanı yaşlılar verdi acımak yok hiçbirine.

Bu hizmeti yapan İBB. 😆
Yaşlılara ücretsiz ulaşım yerinde bir karar. Sağlık durumları vs için dışarı çıkmaları gerekebiliyor. Gönül ister ki tüm yaşlı ve her yaştan hastalara her ay taksiyle ulaşım için belli bir miktar ödenek çıksın. Ama olmuyor işte.

Yeni konular

Geri
Yukarı