İstanbul'da gezilecek yerler neresi?

Jocapel

Femtopat
Daha fazla  
Meslek
Terzi
Herkese merhaba. Mart'ın 7'sinde 18. yaş günümü kutlayacağım. O gün için İstanbul'da bir değil, birden fazla mekan ve gezilecek yer önerisi istiyorum.

Tarihi ve turistik yerleri gezmek isterseniz klasik bir Sultanahmet turu yapabilir, dikili taşları, Arkeoloji Müzeleri'ni görebilir, köfte tatlı vb. yiyebilirsiniz.

Beşiktaş'ta şu an trafik çok, kazı vb. de var ama Akaretler'de güzel mekanlar mevcut, sahil, Deniz Müzesi ile hoş bir yer.

Yine Karaköy'de kafeler çoktur, rota çizebilirsiniz. Aslında sizi tanıyan birinin tavsiye vermesi daha uygun olur ancak neleri sevdiğinizi söylerseniz ona göre insanlar mekan tavsiye edecektir.

Ayasofya Camii,Topkapı Sarayı, Dolmabahçe Sarayı, Yerebatan Sarnıcı, Rumeli Hisarı, Kapalı Çarşı.
Ekran görüntüsü aldım, ilgimi çekenlere gideceğim. Teşekkürler.

Tarihi ve turistik yerleri gezmek isterseniz klasik bir Sultanahmet turu yapabilir, dikili taşları, Arkeoloji Müzeleri'ni görebilir, köfte tatlı vb. yiyebilirsiniz.

Beşiktaş'ta şu an trafik çok, kazı vb. de var ama Akaretler'de güzel mekanlar mevcut, sahil, Deniz Müzesi ile hoş bir yer.

Yine Karaköy'de kafeler çoktur, rota çizebilirsiniz. Aslında sizi tanıyan birinin tavsiye vermesi daha uygun olur ancak neleri sevdiğinizi söylerseniz ona göre insanlar mekan tavsiye edecektir.
Sultanahmet taraflarında gerçekten gezilecek çok yer var. Oralarda takılabilim, güzel fikirmiş. Alkol en son içtiğimde tadı çok kötü gelmişti. Onu içip karaciğerimi mahvedeceğime çilekli kefir alırım, misss...

Benim hiç arkadaşım yok. Bu yüzden tek başıma kutlayacağım. Birçok şeyden keyif alabilen birisi olduğum için bütün tavsiyelere açığım. Yine de kendimi tanıtmam gerekirse; Ben Nazan, terziyim. Umm, sanırım bu kadar. :D

Son düzenleme:
3 ay önce askerden geldim ve İstanbul Üsküdar da askerlik yaptım. Çarşı izninde gezdiğimiz yerler.
Ayasofya camii.
Yerebatan sarnıçı.
Sultan Ahmet camii.
Kadıköy boğa heykeli.
Eminönü meydan.
Mısır çarsısı.
Moda sahil.
Fenerbahçe stadyumu.
Tepe Nautilus alışveriş merkezi.
Hababam sınıfı müzesi.
Kınalı ada.
Topkapı Sarayı.
Ortaköy camii.
Arkeoloji müzesi.
Galataport.
Galata kulesi.
Boğaz turu.

3 ay önce askerden geldim ve İstanbul Üsküdar da askerlik yaptım. Çarşı izninde gezdiğimiz yerler.
Ayasofya camii.
Yerebatan sarnıçı.
Sultan Ahmet camii.
Kadıköy boğa heykeli.
Eminönü meydan.
Mısır çarsısı.
Moda sahil.
Fenerbahçe stadyumu.
Hababam sınıfı müzesi.
Kınalı ada.
Topkapı Sarayı.
Ortaköy camii.
Arkeoloji müzesi.
Galataport.
Galata kulesi.
Boğaz turu.

En iyisi boğaz turu Eminönü sahilde vapurların oradan kalkıyor ve boğazda eşsiz bir gezi sizi bekliyor.

Ayasofya camii.
Yerebatan sarnıçı.
Sultan Ahmet camii.
Kadıköy boğa heykeli.
Eminönü meydan.
Mısır çarsısı.
Moda sahil.
Fenerbahçe stadyumu.
Hababam sınıfı müzesi.
Kınalı ada.
Topkapı Sarayı.
Ortaköy camii.
Arkeoloji müzesi.
Galataport.
Galata kulesi.
Boğaz turu.

En iyisi boğaz turu Eminönü sahilde vapurların oradan kalkıyor ve boğazda eşsiz bir gezi sizi bekliyor.
Boğaz turu mu?! Bu benim nasıl aklıma gelmedi, ahahahah! O gün kesinlikle boğaz turu yapacağım. Karar verildi :)

Yeni konular

Geri
Yukarı