İstanbul'da Gidilecek Yer Kalmaması

Fotoğrafla haşır neşir olan birisi olarak İstanbul'da hiçbir zaman gidecek yer sıkıntısı çekmedim. :)

Yapmanız gereken tek şey güzeli görmek.

Mesela ben bir haftadır Galata Köprüsü'nü kendime mesken tuttum. Ramazan da olsa Üsküdar'dan vapura atlayıp gidiyorum. Güzel oluyor. :)

IMG_20180613_121113.jpg

IMG_20180613_120427.jpg

IMG_0093.jpg

41879700954_702a96488c_o.jpg

İnsan sevgilisiyle dışarı çıktığında rahat rahat gezmek ister. Ama gel gelelim ki İstanbul'da betonlardan başka gidilecek yer kalmamış. AVM seçiyoruz hangisine gitsek diye.

Boğaz desen "Huqqa" gibi Arap muhafazakarı saçma sapan mekanlarla dolu.
Ortaköy desen eski güzelliğinden uzak, kalitesiz kumpircilerle dolu Arap istilası altında. Şişli desen bıktım oradan artık. Beyoğlu desen nerede eski Beyoğlu. Orayıda mahvettiler. Yeşillik alan sıfır resmen. Güzelim gezi parkı da sidik kokuyor artık. Beşiktaş desen özenti ergenleri, artık amca olmuş dövmeli adamların genç kızları kestiği sevmediğim dapdar sokakları ile beni boğan yer. Kadıköy desen kekoların sahilde oturduğu, abi gül vereyyim mi? Diyenlerden gına getiren yer.

Ee nereye gideceğiz arkadaş...
İstanbul'u gezme fırsatım olmadı. Fatih kısmında tarihi doku bozulmadıysa oralara gidebilirsin. Zaten saydığın yerler İstanbul'da en çok gidilen yerler arasında diye tahmin ediyorum. Hava farklılığı olmasını istersen Tekirdağ ve Çanakkale taraflarına gidebilirsin.

Dedikleriniz doğru olabilir fakat İstanbul'da yaşamayan biri olarak, en azından ara ara gezmek için gittiğimde belli başlı yerlere gitmeme rağmen halen gezilecek çok yerin olduğunu düşünüyorum. Uzun yıllardır yaşıyorsanız sıkılmış olmanız da normal. Bu arada betonlaşma olmayan il mi var sizce? Diğer küçük illerde en iyi alternatif artık AVM'ler olmuş zaten.

İstanbul'da gidilecek, görülecek, gezilecek çok yer var. 6-7 yıldır yaşamama rağmen daha çok eksik hissediyorum kendimi. Betonlaşma her bölgede hızla artıyor tabii ki. Ona tepkimizi koymaktan başka bir şey yapamıyoruz. Ama bu da gidilecek yerleri kısıtlamıyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı