İstanbul'da Gidilecek Yer Kalmaması

Makaleler
1
Yer
Kâinat
İnsan sevgilisiyle dışarı çıktığında rahat rahat gezmek ister. Ama gel gelelim ki İstanbul'da betonlardan başka gidilecek yer kalmamış. AVM seçiyoruz hangisine gitsek diye.

Boğaz desen "Huqqa" gibi Arap muhafazakarı saçma sapan mekanlarla dolu.
Ortaköy desen eski güzelliğinden uzak, kalitesiz kumpircilerle dolu Arap istilası altında. Şişli desen bıktım oradan artık. Beyoğlu desen nerede eski Beyoğlu. Orayıda mahvettiler. Yeşillik alan sıfır resmen. Güzelim gezi parkı da sidik kokuyor artık. Beşiktaş desen özenti ergenleri, artık amca olmuş dövmeli adamların genç kızları kestiği sevmediğim dapdar sokakları ile beni boğan yer. Kadıköy desen kekoların sahilde oturduğu, abi gül vereyyim mi? Diyenlerden gına getiren yer.

Ee nereye gideceğiz arkadaş...

Son düzenleyen: Moderatör:
Florya Belediye Tesisleri çevresine gidebilirsin. Yemeğini yersin, sahil, yeşillik gezersin, oturursun kız arkadaşınla. Oralar biraz daha sakindir. Kültürlü insanlar vardır. Ben de Beşiktaş'ta yaşamama rağmen sıkıldım. Oralara kaçıyoruz artık biz de.

Arabayla 5 dakika ilerisinde de Florya Aqua var. Oraya da uğranabilir.

İstanbul'u bitirdiler. Fatih bile yeterdi bana. Şimdi ise 10 metre arayla balgam tükürülmüş, sokaklar hırsız dolu, sivil polislerin arapları gasp ettiği saçma bir yer oldu. Çekirdeğimizi alıp annemle parka giderdik. Şimdi ise annemi memleketine yolladım, Fatih güvensiz.

Kadıköy'de çiçek satan bir kadına kroşe atmakla atmamak arasında kaldım bir keresinde :) Kadıköy sahilin bir numarası yok zaten, içeride var hayat. Maltepe sahilde gez dolaş, rahatsız eden olmaz. Bisiklet kiralayıp sürün hatta akşam üzeri.

Biz geçen Sarıyer Belgrat ormanına gittik, inan Sarıyer tarafları çok güzel. Yol ve ağaçlardan başka hiçbir şey yok :) Ulaşımı biraz güç ancak araba varsa sorun olmaz. Hatta tek değil arkadaşlarınızı da toplayıp alet edavatlı gidin, günün tadını çıkarırsınız eminim.

Yeşilköy'ün sahili çok iyi gelir bana. Daha doğrusu Sarayburnu'ndan itibaren gayet iyidir. Bu sıcak havalarda öğlen saatlerinde gitmenizi tavsiye etmem ancak yürüyüş için akşam 19:00 ilâ 22:00 arası çok tatlıdır. Anadolu Yakası'nda ise her türlü etkinlik için, en azından ben şimdiye kadar bir sorun yaşamadım, Kartal veya Dragos sahilini tercih edebilirsiniz.

Son düzenleme:
Gidilecek bence az yer kaldı. Bunların başında Caddebostan civarı gelir. Hala çizgisini bozmadı kaliteli yerler var. Özellikle mülteci ve dilenciler yüzünden artık bütün kaliteli mekanlar Beyoğlu civarından Caddebostan civarına taşındı. İsterseniz kafelerde mekanlarda rahatça oturabilirsiniz, isterseniz de alırsınız içeceğinizi yiyeceğinizi sahile ağaç altlarında keyif sürebilirsiniz. Kimse kimseyi darlamaz, İstanbul için bulunmaz yerlerdendir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı