İstanbul'da nereyi gezmeliyim?

DipHangs

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşın yanına 1 hafta gideceğim. Galiba esenyurt ya da Avcılar'da oturuyordu. Çok fazla uzak olmayan eğlenceli nerelere gidebiliriz? (vialand gibi)

Esenyurt'ta çok gezecek yer yok.
Avcılar'da merkez, sahil taraflarında gezersiniz. Ücretsiz konsere yetişebilirseniz gidin.
Ayrıca AVM gibi yerlere de gidebilirsiniz.

Biraz uğraşırsanız, toplu taşıma ile bunu yapabilirsiniz; Google Maps den baktıklarım yanlış değil ise Avcılar sahilin orada Avcılar Terminal diye biyer var ve orada ya denizin altından geçen bir şey veya vapur gibi bir şey var, bu BakırKöy sahil parkına gittiğini görüyorum ve oradan da başka bir vapura binip YeniKapı'ya gidebilirsiniz, oradanda otobüs veya metro ile EminÖnü'ne gidebilirsiniz, zaten eğer EminÖnü'ne giderseniz orada Sarıyer, Ayasofya Cami ve Tabii ki EminÖnü'nü dolaşabilirsiniz, ardından sadece 1 metrobüse binerek karşıya geçip Üsküdarı dolaşabilirsiniz.

Basitçe anlatmak gerekir ise Avcılar Terminalden vapura veya metro tarzı bir şeye binip oradan BakırKöy sahile, aynı yerden inip tekrar başka bir vapura veya metro gibi bir şeye binip oradan YeniKapı'ya oradanda EminÖnü'nü ve Üsküdarı görebilirsiniz. YeniKapı ve BakırKöy sahil taraflarını tam bilmiyorum, orada da dolaşacak yer var ise ek olarak oralarada bakabilirsiniz sanırım, ama bunlar için sabah erken çıkmalısınız, yani eve geç saatlerde gitmek istemezseniz.

Şimdi düşününce biraz fazla mı uzun olur diye düşünmedim değil.

Esenyurt'ta çok gezecek yer yok.
Avcılar'da merkez, sahil taraflarında gezersiniz. Ücretsiz konsere yetişebilirseniz gidin.
Ayrıca AVM gibi yerlere de gidebilirsiniz.

Çok uzak olmasın dediğim gidiş geliş 2 saati aşmasa yeter

Yakın arıyorsan AVM dışında bir yere gidebileceğini sanmıyorum. O AVM'ler de; Torium AVM, Pelican AVM ve Marmara Park.

Hocam eski evim Avcılar'daydı, rezalet bir yer. Oralarda gezecek bir yerde yok.

Vialand AVM her iki söylediğin ilçeye de uzak bir yer.

Gidebilirsen Pierlotti'ye gidebilirsin. Manzara çok iyi. Biraz kazık bir yer ama ben çok beğendim. Ya da Eminönü. Gidebilirsen eğer Kadıköy veya Üsküdar'a git. Oralar da güzel.

Yeni konular

Geri
Yukarı