Istanbul'da PC upgrade yapan yerler?

RAM ve işlemci değiştirebilirsin bunlar da o kadar bütçe gerektirmez. Oyun için yükseltme yapacaksan bu işlemcilere göz at fiyat olarak gözüne kestirdiğin bir yükseltmeye gidebilirsin. Ryzen 3600'den aşağı bir işlemci alma bence. RAM olarak buradan gözüne kestir bütçene uygun olanla yükseltmeni tavsiye ederim. İşlemci FPS artışı yapacaktır. RAM'ler de o kadar yükselme beklenmez. Onun da oyun performansınıza etkisi olur. Montajını da getir ben yapayım =) Kendin yapabilirsin zor bir şey yok. İşlemciyle birlikte anakart değiştirmen gerekebilir. Anakartlar hakkında pek fikrim yok. Son olarak şunu ekliyim sistemi komple güncellemeye girmektense RAM'lerin gözüme takıldı. Şimdilik onu değiştirmekle yetinebilirsin. G-Sync monitör incelemeleri var. Monitör güncellemesi de yapabilirsin. Technopat videolarına bakarsın.

Son düzenleyen: Moderatör:
ASUS VG248 144Hz. GTX 1080 var onu GTX 1080 TI yapsam dedim ama gereksiz goruldu. Seytan diyor git biriktir RTX 2080 TI al ama bu sefer anakart ile uyumlu mu bilemedim. Bu technopat forumun bana cok faydasi oluyor yalan yok. Dogrudur RAM'ler banada takildi bir 16 yada 32 GB'lik 3000MHZ ustu RAM alicam. Benim anakart sanirim maks I7 destekliyor. Ryzen hic denemedim hep Intel gittim i9-9900k diye dusundum.

Sistemin gayet iyi, upgrade yapmaya değeceğini sanmıyorum. İlla yapmak istiyorsanız da DDR5 sistemlerini beklemeniz daha iyi olur.

Ne işte kullanıyorsun bu sistemi yetmiyor yada birşeyin eksik olduğunu mu düşünüyorsun? Sistemin seni tatmin etmiyor mu? Sebebini de açıklarsan çok daha detaylı bilgiler yorumlar eleştiriler alırsın belki fikrin değişir. Ben olsam CS:GO oynadığım için 240Hz monitör alırım daha iyi ekipmanlar alırım mesela.

Açıkçası bu kadar pahalı bir sistemi sokak başı bilgisayarcıların eline falan verme. Ne olur ne olmaz bir şey yaparlar falan. En iyisi kendin uğraşman zaten zor bir şey değil ki. Onun dışında sistemde upgrade edilecek bir şey göremedim şahsen. GTX1080 gibi bir kart ve elinizde ki sistem sizi tatmin etmesi gerek. Yaşadığınız FPS düşüşleri eğer drop vs. ise yazılımsal veya donanımsal olabilir, eğer böyle bir probleminiz gerçekten var ise.

Sistem:
i7-6700K @4.00GHz
GTX 1080 Zotac 8 GB
16 GB RAM 2400MHz Crucial Technology
CX850M 750W
2x500GB Samsung SSD
Gigabyte Rampage

Vatan'i aradim PC'nizi getirip burada aldiginiz seyi monte etmiyoruz dediler. Butcem ise 10 bin TL. Sisteme iyi deniyor evet gercekten iyi ama artik FPS dusmeleri yasiyorum. Mesela Ghost recon Breakpoint'te ve COD MW'da. Kimi icin sikinti olmaz bu FPS dusmeleri ama benim gozum yakalıyor ve rahatsiz oluyorum.

Gözlerinde bozukluk olma ihtimali var mı ? Biliyorsun 2080 ti ekran kartı bile taksan, gözünde ki FPS düştüyse, sen yine de düşüş yaşarsın. Göz muayenesi olmanı, 10.000 TL'ye de yapılabilirse tedavi yaptırmanı öneririm.

Bana göre sanki konu troll olarak açılmış milleti uğraştırmak isteniyor gibi. Arkadaşın beğenmediği ve FPS düşmeleri yaşıyorum dediği sisteme bakın en basiti GTX 1080 var 8 GB modeli. 10.000 TL bütçem var Upgrade edeceğim diyor bana hiç gerçekçi gelmedi konu.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı