İstanbul'da ramazan pidesi halk ekmek büfelerinde 3 TL'ye satılacak

Diğer konuları bilmem de burada haklı olan yine Jahrein. Küfür ediyorsan sonuçlarına da katlanırsın, sonradan pişman olman bir şeyi değiştirmez. Önüne gelene küfretmemesi gerektiğini öğrenmiş olur işte o 20 bin lira sayesinde. :) Duygusal hareket edersek çoğu davaya kızmamız gerekiyor.
Bu kadar da tek canlı olmayın ya. Yaşı küçük birisi belli, daha aklı ermiyor ki küfür ediyor. Uzatmanın anlamı ne? Ona zaten o korku yeterdi, bir daha yapmaması gerektiğini anlardı. Böyle dava açmakla içine belki çok büyük bir kalıcı korku işlenecek. Psikolojik sorunları bile oluşabilir. Bu kadar tek bir hatada böylesine acımasız olmak, empati yapamamak çok kötü bir şey. Yaşı büyük olsa tamam diyeceğim. Sen küçükken hiç mi birisine küfür etmedin sosyal medyadan? Hangimiz yapmadık ki? O zaman da kendin için bana dava açılması gerekirdi diyebilir misin? Veya açılsa iyi ki açılmış diyebilir miydin? İnsan hata da yapamayacak bu kafayla. İnsan değiliz de robotuz sanki. Hatasız kul olmaz.

Bu kadar da tek canlı olmayın ya. Yaşı küçük birisi belli, daha aklı ermiyor ki küfür ediyor. Uzatmanın anlamı ne? Ona zaten o korku yeterdi, bir daha yapmaması gerektiğini anlardı. Böyle dava açmakla içine belki çok büyük bir kalıcı korku işlenecek. Psikolojik sorunları bile oluşabilir. Bu kadar tek bir hatada böylesine acımasız olmak, empati yapamamak çok kötü bir şey. Yaşı büyük olsa tamam diyeceğim. Sen küçükken hiç mi birisine küfür etmedin sosyal medyadan? Hangimiz yapmadık ki? O zaman da kendin için bana dava açılması gerekirdi diyebilir misin? Veya açılsa iyi ki açılmış diyebilir miydin? İnsan hata da yapamayacak bu kafayla. İnsan değiliz de robotuz sanki.
Hataların bir sonucu vardır. O sonuçlara katlandığın zaman bir daha o hatayı yapmazsın zaten. Vicdansızlıkla alakası yok, ailesi yetiştirememişse cezasını çeker. Kanun önünde haklı olan bir adama neden haksız diyeyim ki?

Ben kimseye küfür etmedim sosyal medyada. Sebebi çok belli ailemden zamanında eğitimimi düzgünce aldım, aklım da yerinde. Neyin doğru, neyin yanlış olduğunu biliyorum. Lisede olan bir kişi, çocuk olarak sadece kanun önünde gözükür. Çocuk olmadığını hepimiz biliyoruz.

O çocuk belki ailesinden şiddet gördü, belki psikolejisi çok kötü etkilendi. Biraz korkut yeter, zaten bir sürü özür dilemiş ne var affet yani.

O çocuk belki ailesinden şiddet gördü, belki psikolojisi çok kötü etkilendi. Biraz korkut yeter, zaten bir sürü özür dilemiş ne var affet yani.
Dediğim gibi kişinin kendi kararı. Etik yönden haklı, kanun yönünden haklı. Din yönünden bakıyorsan bir dine sahip değil, o yüzden kendi dinine göre düşünmek onun açısından mantıklı değil. Çünkü adam Müslüman değil, sana doğru gelen bir şey onun için geçerli değil yani.

Konuyla çok alakası olmadığı için uzatmaya gerek yok. Haklı olan birisi yapacağı şeye kendisi karar verir, bu kararı da kimsenin sorgulamaması gerekir.

@381258 Bizzat kendim az önce Halk ekmek büfesinden tanesi 3TL'den 2 tane pide aldım. Söz verdiğim gibi. Fotoğraf da atacaktım ama maalesef fiyat listesinde yazmıyordu. Aslında zaten ona gerek yok, internet üzerinde ve bu konu üzerinde de fiyatı paylaşıldı. Kafanı kuma gömmezsen görebilirsin. İnanıp inanmamak sana kalmış. Aslını zaten kendin de çok iyi biliyorsun.

Ayrıca bu da sırf birisine bir şeyi kanıtlamak için bir yere gittiğim bir ilk oldu. Gerçekten çok garip.

@381258 Bizzat kendim az önce Halk ekmek büfesinden tanesi 3TL'den 2 tane pide aldım. Söz verdiğim gibi. Fotoğraf da atacaktım ama maalesef fiyat listesinde yazmıyordu. Aslında zaten ona gerek yok, internet üzerinde ve bu konu üzerinde de fiyatı paylaşıldı. Kafanı kuma gömmezsen görebilirsin. İnanıp inanmamak sana kalmış. Aslını zaten kendin de çok iyi biliyorsun.

Ayrıca bu da sırf birisine bir şeyi kanıtlamak için bir yere gittiğim bir ilk oldu. Gerçekten çok garip.
Yok, inanmaz şimdi. Resim bekler birinden de. :D Tebrik etmemek için kırk takla atacaklar.

Tebrik ederim. Alkış. :D

Tebrik etmiyorum neden etmiyorsun diyorsun, e ediyorum bu sefer niye böyle ediyorsun? Orkestra mı tutayım tebrik ettik işte.
Sondaki gülücük emojisi neden? Birisini tebrik ederken gülücük mü koyarsın?

Ya ben anlamıyorum bu kadar particilik niye, bu partilerin birinin bile bu ülkeye ne kadar katkısı var? Hepsinin yararından çok zararı var ve sen bunlardan birisini takım tutar gibi savunuyorsun ve sırf rakip parti olduğu için icraatini de küçümsüyorsun. Allah ıslah etsin. Konu burda kapansın, daha yazmayacağım.

Geri
Yukarı