İstanbul'da uçan ışıklı cisim

Ona gelene kadar polisten daha tehlikelisi röntgenci ve teleskoplu komşulardır.
Ne yani, ayda 1 kere olan Dolunay'a bakmak için aldığım teleskop beni "röntgenci"ler ile aynı sınıfa mı sokuyor?

"Teleskop kimde var?" demeyin, konu sahibinde varsa herkeste olabilir.
Herkeste olması gayet normal. Ne için üretildiği belli. Farklı amaçlar için kullananlara yorum yapmak dahi istemiyorum. Ama sırf 100 kişiden 1'i röntgencilik yapıyorsa bütün teleskop kulananlar röntgenci olmuyor.

Ne yani, ayda 1 kere olan Dolunay'a bakmak için aldığım teleskop beni "röntgenci"ler ile aynı sınıfa mı sokuyor?

Herkeste olması gayet normal. Ne için üretildiği belli. Farklı amaçlar için kullananlara yorum yapmak dahi istemiyorum. Ama sırf 100 kişiden 1'i röntgencilik yapıyorsa bütün teleskop kulananlar röntgenci olmuyor.
Size asla "röntgenci" demedim. "Röntgenciler de kolayca sahip olabilir" dedim. Sizin evinizde bıçak olması ve sizin bıçağa kolay erişim sağlayabilmenizi örnek göstererek, bir katilin ne kadar kolay bıçak elde edebileceğini anlatmışım gibi düşünün.
Havaya kamera koymak drone oluyor zaten. Onun dışındakiler belirli kapalı alanlar veya zemin seviyesi yerleri kontrol etmek için var. Her evde perde olmak zorunda değil. Olan pencere özel yöntem belirlemeden gözükmüyorsa perdenin de gereği yok. Sonra bir bakmışsın drone evini görüntülüyor. Drone sabit kamera veya teleskop ile kıyaslanamayacak derecede daha yetenekli bir cihaz.
Polis ekipmanları arasında dürbün de var. Bilginize... Evin içinin gözükmesi tamamen şahsın sorumluluğundadır. Drone zaten kontrollü bir şekilde uçuruluyor. Normalde vatandaş uçursa müdahale edebilecek olan asayişi sağlayan teşkilatın kullanmasında sorun olduğunu düşünmüyorum.

Son düzenleme:
Evet parlayabilir fakat mavi kırmızı olmaz. Uçak havada sabit duramaz. Bilmeden yorum yapmayın.

Kameralara farklı farklı çıkabiliyor. Onlarca defa deneyimledim bunu. Havada sabit durmuyor zaten, hareket ettiği için bulanık ve çizgi gibi çıkıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı