İstanbulkart abonmanı ne işe yarar?

egezztrk

Hectopat
Daha fazla  
Okula servisle gidiyorum ve servis fiyatları yükseldiği için metroyla gitmeyi düşünüyorum. Abonman diye bir sistem var uygulamada ve dikkatimi çekti. Abonman nedir ve ne işe yarar?

"Aylık akbil" olarakta duyabileceğiniz abonman sistemi, aylık belli bir ücret ödeyerek akbilinize belirli bir geçiş hakkı tanınır. Atıyorum 110 liraya 100 geçiş hakkı tanınıyor(fiyatlar farklılık gösterebilir, rakamlar farazi). Çok sık toplu taşıma kullanılıyorsa ucuza geliyor.

istanbulkartın geçtiği her araçta toplamda 200 geçiş hakkın oluyor metro 1, marmaray 3, adaya giden vapur 4 hakkını alıyor. 1 ay içinden kullanman lazım. işine fazlasıyla yarar
Hocam peki ben mesela bostancı metrosuna binicem ve sonra kozyatağında inip aktarma yapıp maltepede inicem. Toplam 2 abonmanmı gidiyor?

istanbulkartın geçtiği her araçta toplamda 200 geçiş hakkın oluyor metro 1, marmaray 3, adaya giden vapur 4 hakkını alıyor. 1 ay içinden kullanman lazım. işine fazlasıyla yarar
Hocam birde ben abonman yüklemeye çalışınca fotoğraftaki gibi yüklenecek kullanım alanı boş gözüküyor. Herkeste böylemi gözüküyor?

Dosya Ekleri

• 0592A368-55F2-4784-A60F-2D6E658BA5F1.jpeg
    0592A368-55F2-4784-A60F-2D6E658BA5F1.jpeg
    45,1 KB · Görüntüleme: 89
Hocam peki ben mesela bostancı metrosuna binicem ve sonra kozyatağında inip aktarma yapıp maltepede inicem. Toplam 2 abonmanmı gidiyor?
evet 2 hakkını alıyor. Ben de 2 aktarma yapıyorum 1 ayda halen yaklaşık 100 hakkım fazladan kalıyor

Hocam birde ben abonman yüklemeye çalışınca fotoğraftaki gibi yüklenecek kullanım alanı boş gözüküyor. Herkeste böylemi gözüküyor?
bilemiyorum hocam problem olmaz herhalde

evet 2 hakkını alıyor. Ben de 2 aktarma yapıyorum 1 ayda halen yaklaşık 100 hakkım fazladan kalıyor

bilemiyorum hocam problem olmaz herhalde
Hocam, abonman kullanan bir arkadaşıma sordum ve kendisi aylık sınırsız basım olduğunu söyledi. Ben biraz arada kaldım sizin dediğiniz kesin bilgimi?

Günde iki defadan dört defa kullanacaksınız. 22 gün okula gittiğinizde 88 pass yapar ki abonman yaptığınıza fazlasıyla değecek bir miktar.

Hocam, abonman kullanan bir arkadaşıma sordum ve kendisi aylık sınırsız basım olduğunu söyledi. Ben biraz arada kaldım sizin dediğiniz kesin bilgi mi?
Sınırsız basım değil 200 binimlik hak tanınıyor. Sınırsız deme sebebi genellikle tamamı bitmeden bir aylık süre doluyor zaten. Onu kastederek söylemiş olsa gerek.

Günde iki defadan dört defa kullanacaksınız. 22 gün okula gittiğinizde 88 pass yapar ki abonman yaptığınıza fazlasıyla değecek bir miktar.

Sınırsız basım değil 200 binimlik hak tanınıyor. Sınırsız deme sebebi genellikle tamamı bitmeden bir aylık süre doluyor zaten. Onu kastederek söylemiş olsa gerek.
Hocam peki önceki mesajlarda bir fotoğraf attım orda bende yüklenecek kullanım alanı boş gözüküyor sizdede öylemi?

Geri
Yukarı