İstanbulkart bekleyen talimat nasıl giderilir?

Lüleburgazlı

Centipat
Mobilden, İstanbulkartıma öğrenci abonman yükledim. Şu an "bekleyen abonman talimatı" diyor. Telefonumda NFC özelliği olmadığı için o şekilde onay veremem. Otobüse bindiğimde herhangi bir sıkıntı olur mu?

Mobilden, İstanbulkartıma öğrenci abonman yükledim. Şu an "bekleyen abonman talimatı" diyor. Telefonumda NFC özelliği olmadığı için o şekilde onay veremem. Otobüse bindiğimde herhangi bir sıkıntı olur mu?
İstanbulkart'ını yükleme yapan makinelerden birine yükleme yapacak gibi tutuyorsun 3-4 saniye içinde bilgiler yükleniyor.
Otobüs ya da metro kullanmadan önce bu işlemi yapman lazım. Ayrıca mobil için şurada anlatılmış.

İstanbulkart'ını yükleme yapan makinelerden birine yükleme yapacak gibi tutuyorsun 3-4 saniye içinde bilgiler yükleniyor.
Otobüs ya da metro kullanmadan önce bu işlemi yapman lazım. Ayrıca mobil için şurada anlatılmış.
Hocam, evimin yakınında olan yükleme makinesini kaldırdılar. Sanırım otobüse akbil basar gibi tuttuğunuz da talimatı onaylıyormuş. Bunun hakkında bir bilginiz var mı?

Hocam, evimin yakınında olan yükleme makinesini kaldırdılar. Sanırım otobüse akbil basar gibi tuttuğunuz da talimatı onaylıyormuş. Bunun hakkında bir bilginiz var mı?
Yok o işe yaramıyor. Sadece yükleme yapan makinelerde mümkün.
Eğer sabah yakında yoksa bir seferlik normal İstanbulkartın varsa onu kullan, indiğin yerde makineden yüklersin.

Benimki yetişkin tabi, yanımda acil durumlar için abonman dışı ikinci bir kart daha bulunduruyorum.

Evet ben bikerd böyle onaylamıştım. Ekrandaki talimat onayla tuşuna basıp okutuyorsunuz oluyor.
Her otobüste öyle bir özellik var mı?
Yok o işe yaramıyor. Sadece yükleme yapan makinelerde mümkün.
Eğer sabah yakında yoksa bir seferlik normal İstanbulkartın varsa onu kullan, indiğin yerde makineden yüklersin.

Benimki yetişkin tabi, yanımda acil durumlar için abonman dışı ikinci bir kart daha bulunduruyorum.
Başka istanbulkartım yok ne yazık ki. İşe yaramadığından emin misiniz?

Her otobüste öyle bir özellik var mı?

Başka istanbulkartım yok ne yazık ki. İşe yaramadığından emin misiniz?
Geçen ay iş yerinde başka bir arkadaş da otobüste yükleme yaptığını ama girişteki basma kısmında işe yaramadığını söylemişti.

Yukarıda link vermiştim. 2. yöntemi telefonunda bir denesene:
"
  • NFC destekli Android ve iOS telefonlarda, Ödemeler>İstanbulkart>Geçmiş İşlemler adımlarını izledikten sonra yükleme talimatı bekleyen işlemine tıklayıp İstanbulkart’ını telefonuna dokundurarak yüklemeyi otomatik olarak tamamlayabilirsin.
"

Geçen ay iş yerinde başka bir arkadaş da otobüste yükleme yaptığını ama girişteki basma kısmında işe yaramadığını söylemişti.

Yukarıda link vermiştim. 2. yöntemi telefonunda bir denesene:
"
  • NFC destekli Android ve iOS telefonlarda, ödemeler>istanbulkart>geçmiş işlemler adımlarını izledikten sonra yükleme talimatı bekleyen işlemine tıklayıp İstanbulkart'ını telefonuna dokundurarak yüklemeyi otomatik olarak tamamlayabilirsin.
"

Hocam konu sahibinin telefonunda NFC yok.

Geri
Yukarı