İstanbulkart'ı kardeşim kullandı diye 1250 TL ceza kesimi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben bir yanlış göremedim?
Zaten İstanbulkart kullanmiyorumda egokart kişiye özel ve başkası kullanirsa cezasi oluyor istiyorsa ikizin olsun gene de kullanamaz.

Hocam size mantıklı geliyor mu?
Kardeşim de benim gibi bir öğrenci bu kartta indirim sağlanmasının ve başkasının kullanamamasının asıl sebebi öğrenci kartı olması.
Bu kart öğrenci kartı iken öğrenci olan aynı geni taşıdığım kardeşimin kullanamaması aşırı saçma. Öğrenci kartı olduğu için başkası tarafından kullanılamıyor.
O kart kişiye özel. Kardeş olmanız veya öğrenci olması birşeyi değiştirmez. Buradaki sorun sizin kartınızı başkasının kullanması. Kimliğiniz, banka kartlarınız gibi buda size özel.

Tehdit 1 hafta ban herhalde zamaninda bende yemiştim :D?
Kisaca ortada yanlış bir durum yok şoförün kizi alip almamasi tamamen onun insafina kalmış durum adam görevini yapiyor. Öğrenci kartlari her öğrenci kullansin diye değil kisisel olarak kullanilir.

Bazı kişiler de kimliğini kullanamadığı gibi falan yazmış kimlikle bu aynı şey değil.
Aynı şey. Sonuçta kardeşin de T.C. vatandaşı. Ver kimliğini emaneten. Diretmeyin, %100 haklısınız. Kayıpsa yenisi çıkarttırılmalı. Buradan sonuç alamadınız diye de işlem merkezlerine gitmekle uğraşmayın. Güzel bir hareketi yedikten sonra eve yolcu ederler.

Aynı şey. Sonuçta kardeşin de T.C. vatandaşı. Ver kimliğini emaneten. Diretmeyin, %100 haklısınız. Kayıpsa yenisi çıkarttırılmalı. Buradan sonuç alamadınız diye de işlem merkezlerine gitmekle uğraşmayın. Güzel bir hareketi yedikten sonra eve yolcu ederler.
Arkadaşım çıkartacağız zaten ama çıkarttığımızda 5 dakika içerisinde eve sepetlenmiyor ya. Azıcık mantıkla ilerlesek zaten neler çıkacak bizden de işte.

O kart kişiye özel. Kardeş olmanız veya öğrenci olması birşeyi değiştirmez. Buradaki sorun sizin kartınızı başkasının kullanması. Kimliğiniz, banka kartlarınız gibi buda size özel.
Şöyle doğru düzgün açıklama yapana zaten sözüm yok bir yandan haklı buluyorum tabiki.

Kimlikle İstanbulkart'ı nasıl bir tutabiliyorsunuz? Kimlik kişinin önemli bilgilerinin yazılı olduğu bir karttır. İstanbulkart ise ulaşım kartıdır.
İstanbulkart'ta T.C. kimlik numarası yazmıyor mu? Resimdeki sansür boşuna konulmamış. Şimdi yallah o cezayı ödemeye.
1694170522289.png

Azıcık mantıkla ilerlesek zaten neler çıkacak bizden de işte.
Birazcık da kuralları okusak, yazılı talimatları okusak ülkemizden neler neler çıkar. Haksızsınız. Diretmeyin.

İstanbulkart'ta T.C. kimlik numarası yazmıyor mu? Resimdeki sansür boşuna konulmamış. Şimdi yallah o cezayı ödemeye.
Eki Görüntüle 1936648
Buyrun kimliğin sadece tc kimlik no ile oluştuğunu sanan zekinin biri daha konuda.
Kimliğin üzerindeki seri no ele geçiren kişi için asıl önemli konu. Sadece TC ile bir şey yapılamıyor seri no ve kartın üzerindeki çip sayesinde önemli bilgiler elde edilebiliyor. TC kimliğinle senin yapacağın maksimum şeyi ben sana öğreteyim mi burada şimdi 😀 kimlikle İstanbul kartı bir tutmak hangi zekanın ürünü.

Arkadaşım çıkartacağız zaten ama çıkarttığımızda 5 dakika içerisinde eve sepetlenmiyor ya. Azıcık mantıkla ilerlesek zaten neler çıkacak bizden de işte.

Şöyle doğru düzgün açıklama yapana zaten sözüm yok bir yandan haklı buluyorum tabiki.
Trafik kurallarına çok dikkat ederim. 5 yıl kadar önce köprü trafiğinde rahatsızlandım. Eds nin olduğu yere kadar dayanıp, eds kamerasını görünce emniyet şeridine girip hastahaneye gittim.

Sonrada cezasını ödedim. Belki hastahaneye gittiğimi ıspatlasam iptal olurdu. Ama kural çiğnediğim için yapmadım.

Bunu bir ders olarak düşün. Kurallara dikkat et.

İbb nin her ilçede noktaları var 5dk de çıkartılıyor.

Buyrun kimliğin sadece tc kimlik no ile oluştuğunu sanan zekinin biri daha konuda.
Kimliğin üzerindeki seri no ele geçiren kişi için asıl önemli konu. Sadece TC ile bir şey yapılamıyor seri no ve kartın üzerindeki çip sayesinde önemli bilgiler elde edilebiliyor. TC kimliğinle senin yapacağın maksimum şeyi ben sana öğreteyim mi burada şimdi 😀 kimlikle İstanbul kartı bir tutmak hangi zekanın ürünü.
Senin gibi aklını kullanmayan bir şahısla uğraşmayacağım. Güvenlik görevlisi ve buradaki herkes sana dersini vermiş. Yapacağımız bir şey yok.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı