İstanbulkart'ı kardeşim kullandı diye 1250 TL ceza kesimi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hahaha. Bir şey olmaz düşüncesine kapılmadım kendi mantığımızla hareket ettik. Kart öğrenci kartı ve aynı amaçla kullanıyoruz ikimize de indirim sağlanıyor. Bazı kişiler de kimliğini kullanamadığı gibi falan yazmış kimlikle bu aynı şey değil. Aynı geni taşıyoruz ve ikimiz de öğrenciyiz. Bu kuralın asıl amacı kaybeden kişiden illaki parasını almak der susarım.

Abiciğim kural net, başkasının kimliğini kullanamazsın. Bırak öğrenci olan iki kardeşi, ikiz olan öğrenci iki kardeşin bile kullanması bile kuraldışı, bunu kabullenmek zor olmamalı. Adamlar bunu istisnasız bir şekilde yazmış sizde kendi kafanızda kuralları eğip bükmüşsüz.

@GTX 1080 ee, abonmanı kendi adınıza yüklettiniz. Kardeşinizin adına mı yüklediniz? Gelip neden burada konu açıyorsunuz? Gayet yerinde bir ceza :D
Ben de öğrenci olduğum için para aynı parayla ödeniyor. Kardeşimin de kartı vardı ve abonman ona da yüklüydü. Sırf kaybettiği için kardeşime kartımı verdim ki arkadaşlarıyla buluşabilsin.

Kardeşim benim gibi öğrenci. Kullanabiliyor olması lazım kendi kartı kayıp diye vermiştim arkadaşım olsa tamam. Böyle bir kuralın olması bile saçma benim bilmiyor olmam değil. Annem babam kullansa hak veririm cezaya çünkü öğrenci değiller.
İsterse ikizin olsun kullanamaz. Kullanabiliyor olması lazım diye bir şey yok.

Hahaha. Bir şey olmaz düşüncesine kapılmadım kendi mantığımızla hareket ettik. Kart öğrenci kartı ve aynı amaçla kullanıyoruz ikimize de indirim sağlanıyor. Bazı kişiler de kimliğini kullanamadığı gibi falan yazmış kimlikle bu aynı şey değil. Aynı geni taşıyoruz ve ikimiz de öğrenciyiz. Bu kuralın asıl amacı kaybeden kişiden illaki parasını almak der susarım.
Bir gün babam kartını kaybetti. Turnikelerde fark ettik. Ben geçtim babamı bekliyorum. Babam dijital karttan yükleme yaptı ondan sonra o turnikeden geçti. Babam ulaşımı daha ucuza getirmek için aöl okuyor öğrenci kartı var. Anladın mı mevzuyu kardeşim?

Hocam size mantıklı geliyor mu?
Kardeşim de benim gibi bir öğrenci bu kartta indirim sağlanmasının ve başkasının kullanamamasının asıl sebebi öğrenci kartı olması.
Bu kart öğrenci kartı iken öğrenci olan aynı geni taşıdığım kardeşimin kullanamaması aşırı saçma. Öğrenci kartı olduğu için başkası tarafından kullanılamıyor.
Bunun yasak olduğunu açık açık belirtiyorlar hocam,siz kendinizi tehlikeye atmışsınız.Ceza miktarı fazla,lakin bu kart özel bir kart,bu kartın üzerinde o kişinin Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası yazıyor,bu kart kişiye özel bir karttır.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı