İstanbul'un Ümraniyesinde yarasa

BRVWARRİOR

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, öncelikle merhaba. Başlıktan da anlayacağınız üzere ilginç bir şekilde İstanbul'u en kalabalık yerlerinden olan Ümraniyede yarsa gördüm. Daha önce balkondan bakarken çok hızlı geçen bir şey gördüm, yarasa olduğunu düşündüm fakat dedim sonra dedim ki yok be İstanbul'u göbeğinde yarasa ne arar kuştur deyip geçtim. Fakat aradan haftalar sonra bugün hatta az önce teras otururken yarasa gördüm önümde (aramızda 10- 20 metre vardı) uçuştu ve gitti çok şaşırdım. Bu olayı sizinle paylaşmak istedim ve istanbula yarasanın nereden geldiğini öğrenmek istedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yarasa her yerde olabilen bir hayvan.

Türkiye'dekilerin büyük bir çoğunluğu meyve yarasasıdır. Yani vampir yarasa dedikleri kan emici değil, meyve ile beslenen yarasalardır.

Oturduğunuz böyleye yakın hafif tepelik, kayalık bir bölge var ise ki ümraniye'ye en yakını Sultançifliği Taşlıtepe Devlet Ormanı ile Kanuni Sultan Süleyman Kent Ormanı var, buralarda yaşayıp sizin oralara kadar gelebiliyor olmaları gayet normal.

Özetle şaşıracak pek bir şey yok. :)

Arkadaşlar, öncelikle merhaba. Başlıktan da anlayacağınız üzere ilginç bir şekilde İstanbul'u en kalabalık yerlerinden olan Ümraniyede yarsa gördüm. Daha önce balkondan bakarken çok hızlı geçen bir şey gördüm, yarasa olduğunu düşündüm fakat dedim sonra dedim ki yok be İstanbul'u göbeğinde yarasa ne arar kuştur deyip geçtim. Fakat aradan haftalar sonra bugün hatta az önce teras otururken yarasa gördüm önümde (aramızda 10- 20 metre vardı) uçuştu ve gitti çok şaşırdım. Bu olayı sizinle paylaşmak istedim ve istanbula yarasanın nereden geldiğini öğrenmek istedim.

Mizah diye buna derim.

Yeni konular

Geri
Yukarı