İstatistik bölümü nasıldır?

Merhaba. Normalde aklımda matematik okuyup öğretmenlik yapmak vardı. Ama bu bölümü yeni keşfettim. Ders programları ile iş imkanları da cazip geldi. Şehir içi bir üniversite buldum ama sıralaması biraz fazla. Kontenjan olmaz diye onu da yazayım diyorum.

Çoğu internet kaynağı istatistiğin iyi olduğunu söylüyor. İlk sene dersleri aynıydı yanlış görmediysem. İlerleyen sınıflarda dersleri değişiyor. KPSS ile devlete atanıp iş bulma imkanımız varmış. Ama istatistiğin KPSS puanı da yüksekmiş. Yine de bu bölüm hakkında sizin de fikirlerinizi almak istiyorum. 9 üniversite yazdım halihazırda. Şehrimde bir tane üniversite buldum. Sizin de olumlu yorumlarınızı alırsam en başa orayı yazacağım.
Okulumuza TÜİK'te çalışan iki tane istatikçi gelmişti mesleklerini tanıtmak üzere. KPSS ile fazla kontenjan açılmıyormuş o yüzden dinlediğimde atanma kısmı biraz yaş gelmişti. Bankalarda, özel sektörde de iş imkanı var. Ancak söylediklerine göre sadece bölümü bitirmekle kalmayıp üstüne bir şeyler daha inşa etmek lazımmış. Yabancı dil, yazılım bilgisi gibi.

Merhaba. Bu sene 78k sıralama yaptım gidebileceklerim arasında manisa celal bayar samsun 19 mayıs üniversitesi ve kayseri agü üniversitelerinde endüstri müh. tutuyor veya hacettepeye ya da yıldız teknikte istatistik okuyabiliyorum. İki bölümüde seviyorum dersleri olarak sizce orta veya bi tık altı ünide endüstri müh. mi yoksa en iyi üniversitelerden biridne istatistik mi karar veremedim açıkçası. Tavsiyeleriniz nelerdir

Ondokuz mayıs istatistikteyim şu an.

Ben yazılımcı olmak istiyorum 192K sıralamam var ve ilk sıralara bilgisayar müh. Yazılım müh. Ana amacı yazılımcı yetiştirmek olan bölümleri yazdım, istatistiğin ana amacı yazılımcı yetiştirmek değil galiba tam bilmiyorum açıkçası ama yazılım dersleri de alıyorsunuz sanırsam, yazılımcı olmak için istatistik bölümü iyi tercihlerden birisi midir? Gazi istatistik 228k ile almış umarım tutar orayı yazmayı düşünüyorum.

Hocam şuanlık bölümle ilgili düşünceleriniz nedir acaba? Bende bu sene girdim ve gazi istatistik yazıp finans alanında ilerlemeyi düşünüyorum.
Aga sıralaman kaç eleme beni ben de orayı düşünüyorum 192k ben 228k ile almış gazi çok yükselmez umarım

Son düzenleme:
Hocam istatistik yazacak gibiyim çok pişman olmaktan korkuyorum mezunların iş bulma oranı nedir? Gelecek kaygısı çok basıyor bu bölümde fazla bilgi yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı