İstatistik bölümü nasıldır?

266486

Hectopat
Sayısalda 310k sıralama yaptım. Eskişehir teknik üniversitesinde istatistik okumayı düşünüyorum. Kime sorsam çok zor bölüm sakın yazma diyor karar veremedim. Aslında istatistik okuyup çift ana dal ile bilgisayar mühendisliği diploması da almak istiyorum sizce mantıklı mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kime sorsam çok zor bölüm sakın yazma diyor karar veremedim.

Sayılarla aranız iyiyse hiç de zor bir bölüm değil.

Aslında istatistik okuyup çift ana dal ile bilgisayar mühendisliği diploması da almak istiyorum sizce mantıklı mı?

Oldukça mantıklı. İlk seneden ganoyu uçurabilirseniz ikinci sınıfta çift anadalla birlikte bilgisayar mühendisliği okuyabilirsiniz. İlla da ilk seneden gano kasmanıza gerek yok bu arada. 3. sınıfta da çift anadal yapılabilir. Mesela benim hedefim o yönde. Siz de kendinize hangisi uygun gelirse öyle yapın.

Sayılarla aranız iyiyse hiç de zor bir bölüm değil.

Oldukça mantıklı. İlk seneden Gano'yu uçurabilirseniz ikinci sınıfta çift anadalla birlikte bilgisayar mühendisliği okuyabilirsiniz. İlla da ilk seneden Gano kasmanıza gerek yok bu arada. 3. sınıfta da çift ana dal yapılabilir. Mesela benim hedefim o yönde. Siz de kendinize hangisi uygun gelirse öyle yapın.

Anladım çok teşekkür ederim bilgi için. Konuyla alakasız bir soru daha soracağım tercih etmek istediğim bölüm gecen sene 323K ile kapatmış benim sıralamam 313K acaba yazarsam bu bölüm gelir mi? Çünkü her sene 20 bin sıralama ile yükselmiş.

Aslında istatistik okuyup çift ana dal ile bilgisayar mühendisliği diploması da almak istiyorum sizce mantıklı mı?

Merhaba, ben de YTÜ de istatistik okumayı düşünüyorum ama bilgisayar mühendisliği uçmuşken çift ana dal yapabilir miyim acaba?

Son düzenleme:
Sayısalda 310k sıralama yaptım. Eskişehir teknik üniversitesinde istatistik okumayı düşünüyorum. Kime sorsam çok zor bölüm sakın yazma diyor karar veremedim. Aslında istatistik okuyup çift ana dal ile bilgisayar mühendisliği diploması da almak istiyorum sizce mantıklı mı?

Bende öyle düşünüyordum ama mühendislik barajı olduğu için çift ana dal yapamıyormuşuz onun yerine yan dal yapabilirsin benim de ilk sırada Eskişehir teknik üniversitesi var.
Sayısal 311bin

Bende öyle düşünüyordum ama mühendislik barajı olduğu için çift ana dal yapamıyormuşuz onun yerine yan dal yapabilirsin benim de ilk sırada Eskişehir teknik üniversitesi var.
Sayısal 311bin.

Aynen öyleymiş galiba.

Sayısal 311bin.

Ben tekrar baktım da kimisi yok diyor kimisi var diyor. Omü'nün yönergesine baktığım da sıralama barajıyla alakalı hiçbir şey yok.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı