İstemediğim hayatı yaşıyorum

Ne yapın edin o yurttan kurtulun hocam, böyle yurtlar çok sıkıntılıdır.
Bu videoda erlik çok güzel anlattı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Söyle bakalım...Kim İstediği Hayatı Yaşıyor?

Merhaba. Öncelikle haftanın 6 günü bir yurtta geçiriyorum ve bu yurtta Arapça öğreniyormuşum. Bırakmak istediğimde babam seni işe götürürüm diyor. Daha önce işe gittim ve burnumu çok sürttü. Sosyal kaygı bozukluğu ve kaygı bozukluğu yaşıyorum ve bunun için her hafta psikoloğa gidiyorum kendi isteğim üzerine. Bu yurt, yani kurs 5 sene sürüyor, ben 5 sene okumak istemiyorum lakin her türlü baskı altındayım. Yaşım 17. ailemle çok kez konuştum lakin bir işe yaramadı. Okulu açığa aldılar ve açıktan devam ediyorum okuluma. Okulumu örgüne almak istediğimi belirtince izin vermiyorlar. Arkadaşlar ben bıktım. Terapi görüyorum ve bu terapi 6 gün boyunca olduğum yer yüzünden boşa gidiyor. 6 gün boyunca bir yurt evindeyim ve dışarı bakmak dahi yasak. Buraya 1 buçuk seneyi aşkın yakamı kaptırdım ve bir türlü kurtulamadım. Hayatımdan mutlu değilim. Eski günlerim aklıma geliyor ve duygulanıyorum. Okula 2 senedir gitmiyorum ve birçok şeyi unuttuğumu düşünüyorum. Şu an boşa yaşıyorum. Ne tavsiyeler verebilirsiniz? 18'i bekle falan demeyin, bende 18 olmayı bekliyorum lakin 18 olduktan sonra kendi kararıma saygı duyacaklar mı orasını bilmiyorum, büyük ihtimalle saygı duymayacaklar.

Adli işlemlere başvurabilirsin

Geri
Yukarı